Úvod > Aktuality > Prostějovská palírna slaví 500 let, režnou nebo myslivce ochutnáte na Hanáckých slavnostech
Prostějovská palírna slaví 500 let, režnou nebo myslivce ochutnáte na Hanáckých slavnostech
"> "> Prostejovská režná slaví 495 let
Gurmánská turistika

Prostějovská palírna slaví 500 let, režnou nebo myslivce ochutnáte na Hanáckých slavnostech

Vydáno 11. září 2018
Prostějovská palírna slaví letos již 500 let a u této příležitosti uvádí retro edici populární Staré myslivecké v podobě, v jaké se prodávala v roce 1918. Pokud do města zavítáte o tomto víkendu, můžete produkty zdejší palírny ochutnat také na tradičním lidovém jarmarku s celodenním kulturním programem a přehlídkou hanáckých souborů, který proběhne 15. a 16. září 2018.

Myslivec jako za starých časů

Prostějovská režná slaví 495 letStará myslivecká z nejstarší Palírny U Zeleného stromu byla oblíbena za rakouského mocnářství, kdy byla dodávána i na císařský dvůr. Obdobně jako v nově vzniklém společném státu Čechů a Slováků v roce 1918. A stejně dobře si vede i dnes, kdy vedle sebe existují dvě samostatné republiky. Jubilejní retroverze je opatřena také rekonstruovanou původní etiketou z roku 1918.

Stará myslivecká je zcela unikátním ryze českým nápojem, jehož historie sahá do začátku 16. století. Základ Staré myslivecké tvoří pečlivě vybrané destiláty, které zrají čtyři roky v dubových sudech společně s přírodními výluhy ze sušeného ovoce. Přesné složení a poměry těchto přísad jsou po staletí pečlivě střeženy a konkrétní recepturu znají v současnosti jen tři lidé.
 

Užijte si bohatý program Prostějovských hanáckých slavností

Hanácké slavnostiHanácké slavnosti jsou největší folklorní slavnost v Prostějově, kde se představí špičkové folklorní soubory, cimbálové muziky, ale i kapely jiných žánrů a folklorní soubory z dalších etnografických oblastí. O víkendu 15. a 16. září se můžete těšit na ukázky lidových tanců, krojů, zpěvu a poezie hanáckých souborů dospělých i dětí a další bohatý doprovodný program. Samozřejmostí jsou ochutnávky a prodej oceněných Regionálních potravin Olomouckého kraje. V sobotu 15.9. od 18:30 proběhnou také speciální ochutnávky tradičních i limitovaných destilatů Palírny U Zeleného stromu, otevřená bude také podniková prodejna, kde si bude možné destiláty nakoupit.

Čí so hóde... Naše!Z hudebního programu se můžete těšit na Pavlínu Jíšovou (sobota 17:30), Romana Horkého a Kamelot (neděle 13:30) anebo Anetu Langerovou (neděle 18:00).

Komponovaný program dospělých hanáckých krojovaných souborů s názvem "Čí so hóde... Naše!" se bude konat v neděli od 15:00 hodin. Na Pernštýnském náměstí budou pocelou neděli od 10 do 17 hodin k dispozici projížďky historickým kočárem, které se budou konat zdarma.
Exkurze s ochutnávkou ve výrobním podniku Starorežná Prostějov

Exkurze s ochutnávkou ve výrobním podniku Starorežná Prostějov

Navštivte exkurze, na nichž uvidíte stáčecí linku a v historické expozici se dozvíte zajímavosti z historie. Projdete část sklepů, kde v dubových sudech a nerezových tancích je stáčeno statisíce litrů značkových lihovin.

Další aktuality

30.7.
2021
Zámek Čechy pod Kosířem láká na obraz věrného psa

Zámek Čechy pod Kosířem láká na obraz věrného psa

Střední Morava a Jeseníky | Památky
19.7.
2021
Olomoucká Pevnost poznání nabízí řadu sezónních výhod pro turisty

Olomoucká Pevnost poznání nabízí řadu sezónních výhod pro turisty

Střední Morava a Jeseníky | Zážitky