Úvod > Aktuality > Užijte si vánoční zvyky ve Skanzenu v Rožnově pod Radhoštěm
Užijte si vánoční zvyky ve Skanzenu v Rožnově pod Radhoštěm
"> "> Valašské muzeum v prírode "> "> Tradicní zvyky v Rožnove pod Radhoštem "> Advent v Rožnove pod Radhoštem
Památky

Užijte si vánoční zvyky ve Skanzenu v Rožnově pod Radhoštěm

  • Vydáno9. prosince 2019
Třetí adventní víkend bude v Rožnově pod Radhoštěm ve znamení předvánočního rozjímání. Návštěvníci se mohou těšit na obchůzky lucek a a mikulášské družiny, atmosféru lidových vánoc v oživených expozicích i tradiční Vánoční jarmark. Program proběhne v sobotu a neděli 14. a 15. prosince 2019, od 9:00 do 16:00 hodin a v průběhu dne se představí tanečníci, zpěváci a muzikanti ze souborů Javořina, Cantus Gaudium, Baldrián z Pardubic, Bartošův soubor ze Zlína či slovenský Kelčovan z Čadce.
rožnov vánoceObchůzky mikulášských družin, tajemné postavy zvané lucky, draní peří nebo vaření tradiční ščedračky. A k tomu vystoupení folklorních souborů a cimbálových muzik Javořina, Radhošť, Devětsil, Kelčovan a dalších. To je část bohaté nabídky, kterou na sobotu 14. a neděli 15. prosince 2019 připravilo rožnovské Valašské muzeum v přírodě.

Na sobotu 14. prosince se chystá tradiční Vánoční jarmark v areálu Dřevěného městečka Valašského muzea. Připraven je ale i další bohatý program. Návštěvníci se mohou těšit na ukázky adventních a vánočních zvyků, obchůzky mikulášské družiny a lucek, cimbálovou muziku a vystoupení folklorních souborů. Na jarmarku předvede své umění a bude prodávat své výrobky téměř stovka řemeslníků z celé České republiky.

VMP LuckyV kostele sv. Anny v areálu Dřevěného městečka proběhne v 10:30 koncert smíšeného pěveckého sboru Cantus Gaudium z Velkých Karlovic "Zvěstujeme radost vám". Ve 13:00 se těšte na Štědrou koledu králů – obchůzkovou hru o Třech králích a koledy z východních Čech v podání souboru Baldrián z Pardubic. V Janíkově stodole se odehraje v 11:30 program Bartošova souboru ze Zlína "Ten vánoční čas" a ve 14:30 přijde na řadu program rožnovského souboru Javořina "Za zimního času".
 

Nedělní program v městečku a oživené objekty Valašské dědiny

VMP_kostel_sv-Anny_foto_Jan_Kolář_VMPNeděle 15. prosince přinese do kostela sv. Anny od 11:00 program "Veselme se všickni nyní" nebo ve 12:00 hudbu starých mistrů v podání Komorních žesťů z Valašského Meziříčí. Janíkova stodola ožije ve 14:00 vánočním programem souboru Kelčovan z Čadce. V neděli budou v městečku vyhrávat Komorní žestě a obcházet čertovské družiny ze Zděchova a Lačnova, v kuchyni fojtství po oba dny draní peří a vaření štědračky.

rožnov zimníProgram však není soustředěn pouze na Dřevěné městečko. V areálu Valašské dědiny budou oživeny vybrané objekty s ukázkou tradiční řemeslné výroby. Bude se zde odehrávat také obchůzkový program souborů Radhošť z Rožnova a Podžiaranček z Papradna. Po oba dny budou areály Valašské dědiny a Dřevěného městečka otevřeny od 9:00 do 16:00 hodin, vstupné je do Dřevěného městečka 100 Kč, pro seniory a mládež 80 Kč a pro děti do 15let 50 Kč. Za Valašskou dědinu zaplatíte 120 Kč, senioři a mládež 100 Kč a děti do 15let 60 Kč. Rodinné vstupné vyjde za městečko 200 Kč a do dědiny 240 Kč.
Skanzen Rožnov pod Radhoštěm – Valašské muzeum v přírodě

Skanzen Rožnov pod Radhoštěm – Valašské muzeum v přírodě

Když se v Česku řekne skanzen, mnozí si představí právě ten v Rožnově pod Radhoštěm. Největší a nejstarší skanzen ve střední Evropě byl založen v roce 1925 a v jeho třech expozicích, Dřevěném městečku, Valašské dědině a Mlýnské dolině, je rozmístěno téměř 100 památkových objektů.

Další aktuality