Úvod > Aktuality > Proleťme se nad Českem!
Proleťme se nad Českem!
"> ">
Letní sporty

Proleťme se nad Českem!

  • Vydáno26. března 2012
Bratři Wrightové vzlétli se svým letadlem Kitty Hawk 17. prosince 1903. Od té doby uteklo 108 let a dnes není letadlo nad našimi hlavami ničím výjimečným. V dopravním letadle si obvykle příliš adrenalinu a vzrušení neužijete, ale krásy létání si můžete vychutnat i jinak .
Paragliding vám umožní vychutnat si průlet nad českou krajinou jen pomocí padákového kluzáku a vzdušných proudů. Startujete rozběhem z kopce nebo pomocí tažného zařízení a zkušení letci vydrží ve vzduchu i několik hodin. Existuje i varianta s motorovým padákem. Podobně jako paragliding i létání s rogalem mezi vás a gravitaci staví pouze padák. V případě rogala jde o závěsný kluzák trojuhelníkového tvaru. I v tomto případě můžete zvolit mezi motorovou nebo bezmotorovou variantou. Pokud letadlům důvěřujete a toužíte mít sami svůj let pod kontrolou, nabízí vám své služby celá řada pilotních škol a kurzů. Stačí si jen vybrat a můžete rolovat.

Létání horkovzdušným balonem má mnohem delší historii než letadla. Klidný pomalý let nad krajinou v koši zavěšeném pod balonem plněným horkým vzduchem i dnes láká řadu dobrodruhů a slouží i k romantickým výletům.  

Létat můžete také nepříliš vysoko nad zemí – moderní sport s názvem kiting je v Česku zatím málo známá adrenalinová zábava. Máme pro vás kurzy landkitingu, kiteboardingu i snowkitingu. Za pokus stojí i letní verzí kitingu na vodní ploše se speciálním surfovým prknem.
 
 
Škola létání na rogale

Škola létání na rogale

Zbavte se předsudků o tom, že létání na rogale je nebezpečné. Bezmotorové létání na rogale patří k nejdostupnějším a nejbezpečnějším leteckým sportům vůbec. Zážitkově pak zcela jistě k těm nejcennějším.

Balónový zámek Radešín – vyhlídkový let balónem přes Vysočinu

Balónový zámek Radešín – vyhlídkový let balónem přes Vysočinu

Vyměňte pevnou zem za plavbu vzduchem a získání nadhledu nad všedností běžných dní, udělejte radost druhým nebo sami sobě. Zažijte jedinečný zážitek z letu a příjemnou relaxaci. Leťte s námi přes Vysočinu – nejkrásnější lokalitu pro balónové létání na světě.

FlyGyro – Létání na motorovém rogale, ultralehkém letadle a virníku

FlyGyro – Létání na motorovém rogale, ultralehkém letadle a virníku

Líbí se vám motorová rogala? Chcete s nimi létat a vyzkoušet si let na křídlech fantazie? . Pojďte s námi létat. Létání pro radost, potěšení, dobrodružství a zábavu.

Letecká škola Řehák – Jaroměř

Letecká škola Řehák – Jaroměř

Splňte si svůj sen a pojďte s námi létat! Výuka létání na ultralehkém letadle, možnost seznamovacího letu na novém moderním letadle české výroby.

Harakiri snowkite kurzy na Vysočině

Harakiri snowkite kurzy na Vysočině

Spousta bezpečného adrenalinu! Nechte se táhnout kitem pomocí větru. Snowkite centrum Větrný Jeníkov na Vysočině se specializuje na snowkiting. Zažijte s kitem báječný relax!

Být nad věcí jde především nad zemí…

Být nad věcí jde především nad zemí…

Umíte být nad věcí? Chcete to taky zkusit? Je mnoho způsobů, jak navštívit oblohu – být nad zemí. Zkuste zjistit, jak nepodstatný je centimetr nebo tisíc metrů, když nohy opustily zem.