Úvod > Aktuality > Projeďte se v neděli okolo Prahy a podpořte handicapované sportovce
Projeďte se v neděli okolo Prahy a podpořte handicapované sportovce
"> "> ">
Letní sporty

Projeďte se v neděli okolo Prahy a podpořte handicapované sportovce

  • Vydáno25. května 2016
Tým občanského sdružení Cesta za snem připravil letos zajímavou akci s názvem Okolo Prahy napříč handicapy. A protože je Praha letos hlavním evropským městem sportu, projekt chce dokázat, že všichni společně můžeme objet v jednom dni Prahu a ukázat tak, že jsme jeden tým, jedna společnost, a že táhneme za jeden provaz! Zasportovat si můžete již tuto neděli 29. května – cílem 90km okruhu bude Letná, kde se odpoledne koná také Běh pro Paraple a večer to rozjede skupina Divokej Bill.
Okolo PrahyProjekt Okolo Prahy napříč handicapy se snaží o integraci osob se zdravotním postižením mezi zdravé v rámci sportovních aktivit. Cílem je velkolepá sportovní akce, happening, díky němuž dojde k propojení lidí s rozdílnými handicapy a nehandicapovaných. Půjde o takzvaný den radosti, pohody a sportu, který si bere za cíl propojit dosud uzavřené komunity lidí s různými handicapy, nehandicapovaných, pobavit je, stmelit, a zprostředkovat předávání zkušeností a názorů.

Úsek bude rozdělen na etapy, stačí si vybrat, která se vám bude líbit. Cílem 90km okruhu je Letná, kde bude od 14:00 probíhat Běh pro Paraple a večer to rozbalí skupina Divokej Bill. Připojte se a podpořte jízdou na kole názor, že sport je pro každého, stejně jako místo v naší společnosti. Zapněte si aplikaci EPP a společně vyjeďme novou počítačovou učebnu pro Centrum Paraple!

Startuje se v 7:30 u Mánesa na Praze 1, následuje spanilá jízda centrem Prahy a pak už jednotlivé etapy kolem hlavního města. Přidejte se, jak uznáte za vhodné, na kolik se cítíte, jak máte čas a chuť. Na kole, na handbiku, tricyklu, s kočárkem, na inlinech či na koloběžce…
Letenské sady v Praze

Letenské sady v Praze

Park na Letné je druhým největším parkem v Praze 7. Veřejný park zde byl založen ve druhé polovině 19. století podle projektu B. Wünschera a J. Braula. Název je odvozen od slova Leteň, což znamená Sluneční vrch.