!

Upozornění: Redakce prosí všechny zájemce o akce a aktivity, aby se před jejich návštěvou informovali u organizátora, zda a kdy probíhají vzhledem k opatřením přijatým vládou ČR k nákaze Covid-19. Omlouváme se, že informace o otevíracích dobách a termínech konání uvedených na webu Kudyznudy.cz nemusí být vždy aktuální.

Úvod > Aktuality > Projeďte se bílou stopou Luhačovickým Zálesím

Projeďte se bílou stopou Luhačovickým Zálesím

Vydáno 19. února 2013 Zimní sporty
Stráně Luhačovského Zálesí zapadaly sněhem a díky tomu můžete konečně vyrazit na běžky! Na vaši návštěvu čeká magistrála a tři hlavní trasy, vedoucí katastry obcí Luhačovice, Pozlovice, Podhradí, Provodov, Horní Lhota, Slopné, Velký Ořechov, Dobrkovice a Kelníky.
Luhačovické Zálesí není zrovna vysokohorským prostředím, ale do nížin má taky daleko. Když paní zima pokryje louky i lesy bílou peřinou, vznikají zde díky projektu Bílou stopou Zálesím krásné a upravené běžkařské okruhy. Napojit se na ně můžete hned v několika obcích regionu.

Čekají vás zde kilometry upravených stop po těch nejzajímavějších koutech Luhačovského Zálesí - vyrazit můžete ke zřícenině hradu Sehrad nebo se projet kolem monumentální věže kostela sv. Martina. V okolí Luhačovic je k dispozici  magistrála a tři hlavní trasy, vedoucí katastry obcí Luhačovice, Pozlovice, Podhradí, Provodov, Horní Lhota, Slopné, Velký Ořechov, Dobrkovice a Kelníky. U obce Slavičín můžete využít tři nenáročné trasy - modrou a červenou, projet se lze také upravenou stopou v lesoparku.

K výletu na běžkách se můžete inspirovat také díky novému portálu, který pro vás připravila obecně prospěšná společnost Luhačovické Zálesí. Najdete na nich nejen aktuální informace o stavu tratích a sněhu, ale také mapy a další užitečné informace.Bílé stopy Luhačovického Zálesí

Bílé stopy Luhačovického Zálesí

Upravované běžecké stopy Luhačovského Zálesí jsou zimním rájem všech milovníků bílé stopy. Napojit se na trasy můžete hned v několika obcích regionu, a těšit se můžete na kilometry upravených stop po těch nejzajímavějších koutech Luhačovického Zálesí.

Lázně Luhačovice - nejoblíbenější lázně na Moravě

Lázně Luhačovice - nejoblíbenější lázně na Moravě

Lázně Luhačovice jsou čtvrté největší lázně České republiky a nejnavštěvovanější lázně Moravy s více než 300 let trvající lázeňskou tradicí. Luhačovice jsou pravým místem k celoroční relaxaci a aktivnímu odpočinku s pestrými možnostmi kulturního i sportovního vyžití.