Úvod > Aktuality > Projeďte se bílou stopou Luhačovickým Zálesím
Projedte se bílou stopou Luhacovským Zálesím
"> Projedte se bílou stopou Luhacovským Zálesím "> U obce Slavicín mužete využít tri nenárocné trasy - modrou, cervenou a trasu lesoparkem "> V okolí Luhacovic je k dispozici magistrála a tri hlavní trasy ">
Zimní sporty

Projeďte se bílou stopou Luhačovickým Zálesím

  • Vydáno12. února 2021
Stráně Luhačovského Zálesí zapadaly sněhem a díky tomu sem můžete vyrazit na běžky! Na vaši návštěvu čeká magistrála a tři hlavní trasy, vedoucí katastry obcí Luhačovice, Pozlovice, Podhradí, Provodov, Horní Lhota, Slopné, Velký Ořechov, Dobrkovice a Kelníky.
luhacovicko1jpgLuhačovické Zálesí není zrovna vysokohorským prostředím, ale do nížin má taky daleko. Když paní zima pokryje louky i lesy bílou peřinou, vznikají zde díky projektu Bílou stopou Zálesím krásné a upravené běžkařské okruhy. Napojit se na ně můžete hned v několika obcích regionu.

Čekají vás zde kilometry upravených stop po těch nejzajímavějších koutech Luhačovského Zálesí – vyrazit můžete ke zřícenině hradu Sehrad nebo se projet kolem monumentální věže kostela sv. Martina.

bílá stopa luhačoviceV okolí Luhačovic je k dispozici  magistrála a tři hlavní trasy, vedoucí katastry obcí Luhačovice, Pozlovice, Podhradí, Provodov, Horní Lhota, Slopné, Velký Ořechov, Dobrkovice a Kelníky. U obce Slavičín můžete využít tři nenáročné trasy – modrou a červenou, projet se lze také upravenou stopou v lesoparku.

K výletu na běžkách se můžete inspirovat také díky novému portálu, který pro vás připravila obecně prospěšná společnost Luhačovické Zálesí. Najdete na nich nejen aktuální informace o stavu tratích a sněhu, ale také mapy a další užitečné informace.


 
Lázně Luhačovice – nejoblíbenější lázně na Moravě

Lázně Luhačovice – nejoblíbenější lázně na Moravě

Lázně Luhačovice jsou čtvrté největší lázně České republiky a nejnavštěvovanější lázně Moravy s více než 300 let trvající lázeňskou tradicí. Luhačovice jsou pravým místem k celoroční relaxaci a aktivnímu odpočinku s pestrými možnostmi kulturního i sportovního vyžití.

Bílé stopy Luhačovického Zálesí

Bílé stopy Luhačovického Zálesí

Upravované běžecké stopy Luhačovského Zálesí jsou zimním rájem všech milovníků bílé stopy. Napojit se na trasy můžete hned v několika obcích regionu, a těšit se můžete na kilometry upravených stop po těch nejzajímavějších koutech Luhačovického Zálesí.