Úvod > Aktuality > Setmělým skleníkem Fata Morgana se projdete i v březnu

Setmělým skleníkem Fata Morgana se projdete i v březnu

Vydáno 6. března 2018 Zážitky
Navštívit tropický deštný prales v noci, to se podaří opravdu jen málokomu. Poznejte unikátní skleník Fata Morgana za tmy, kdy vykvétají druhy rostlin, které jsou opylovány nočními motýly. Během března si tento jedinečný zážitek můžete vychutnat ve čtvrtek, pátek i v sobotu vždy od 18:50 hodin. Přijďte se projít džunglí, která nespí. Noční procházka je možná už jen do 24. 3. 2018!
Noční skelníkBotanická zahrada v pražské Troji přidává od března další možnost návštěvy tropického skleníku Fata Morgana, a to čtvrtky, pátky a soboty večer. Prohlídky se konají vždy od 18:50 hodin. Večerní provázení skleníkem Fata Morgana je potřeba rezervovat dopředu.

Noční prohlídka má nenapodobitelnou atmosféru. Některé květiny rozkvétají jen v noci a intenzivněji voní. V tuto dobu se probouzejí také drobné tropické žáby, které prohlídku doprovázejí svým kvákáním.

Projdete tak prostory skleníku, v němž jsou osvětlena jen některá místa, o kterých průvodce poutavě hovoří. Dozvíte se tak spoustu zajímavostí. Během prohlídky zazní i bouře a spustí se liják, i když záleží hodně na tom, jací lidé ve skupince jsou. Pokud jsou zde malé děti, snaží se je organizátoři příliš neděsit.

OrchidejProhlídky trvají asi hodinu a čtvrt až hodinu a půl, je však třeba se na ně předem objednat. Prohlédnout si skleník můžete už jen do soboty 24. března. Vstupné stojí 200 korun pro dospělé, snížené vstupné vyjde na 100 Kč.

Fata Morgana je jedinečný, jak svým originálním architektonickým řešením, tak výsadbami. Interiér skleníku je rozdělen do tří samostatných částí s rozdílnou teplotou a vlhkostí vzduchu, v nichž se návštěvník postupně seznamuje s rostlinstvem tropického a částečně subtropického klimatického pásma. Od 2. do 25. března si zde prohlédnete také nádhernou výstavu orchidejí.
Botanická zahrada hlavního města Prahy v Troji

Botanická zahrada hlavního města Prahy v Troji

Areál botanické zahrady se rozkládá v Trojské kotlině na rozloze cca 70 ha. Její nejznámější částí je skleník Fata Morgana, ale k zahradě patří také venkovní expozice včetně vinice. Skleník Fata Morgana celoročně otevřen úterý až neděle, pondělí je zavíracím dnem.

Geologická stezka v Praze

Geologická stezka v Praze

Vydejte se na cestu, při které můžete obdivovat tropickou přírodu ve skleníku Fata Morgana, prozkoumejte Asijskou zahradu a nechte se uchvátit Mexickou pouští, v jejíž expozici naleznete Zkamenělý les.

Skleník Fata Morgana - výlet exotickou přírodou v Praze

Skleník Fata Morgana - výlet exotickou přírodou v Praze

Užijte si procházku přes exotické hory, lesy a polopouště v jakoukoliv roční dobu, která potěší každého zvídavého návštěvníka. Pozoruhodná expoziční plocha činí svým originálním řešením z Fata Morgany evropský unikát.

Džungle, která nespí - večerní provázení skleníkem Fata Morgana

Džungle, která nespí - večerní provázení skleníkem Fata Morgana

Navštívit tropický deštný prales v noci, to se podaří opravdu jen málokomu. Ve skleníku Fata Morgana tuto možnost máte. Přijďte se projít džunglí, která nespí.