Úvod > Aktuality > Projděte se okolo vodní nádrže Bedřichov po novém chodníku
Chodník vede od hráze prehrady k prítoku Cerné Nisy a je zcela bezbariérový
"> Chodník vede od hráze prehrady k prítoku Cerné Nisy a je zcela bezbariérový "> Vodní nádrž Bedrichov postavená v letech 1902–1906 na stejnojmenném rícce "> Projdete se okolo vodní nádrže Bedrichov po novém chodníku
Letní sporty

Projděte se okolo vodní nádrže Bedřichov po novém chodníku

  • Vydáno29. května 2014
Lesy České republiky zvou všechny zájemce z řad veřejnosti v pátek 30. května od 10 hodin na slavnostní otevření Haťového chodníku u vodní nádrže Bedřichov, zvané též Černá Nisa. Místo konání akce se nachází v blízkosti obce Bedřichov v okrese Jablonec nad Nisou v Libereckém kraji. Jedná se o nový, zrekonstruovaný, jeden kilometr dlouhý dřevěný chodník.

Černá NisaMilovníci a návštěvníci Jizerských hor se nyní mohou podél vodní nádrže Bedřichov zvané též Černá Nisa procházet po novém, zrekonstruovaném, jeden kilometr dlouhém dřevěném chodníku.

Rekonstrukce byla dokončena v říjnu minulého roku, kdy byl zcela nefunkční poválkový chodník podél levobřežní části vodního díla Bedřichov nahrazen dřevěnou stezkou pro pěší turisty. Díky tomuto zásahu se můžete projít po zbrusu nové dřevěné stezce, která je vhodná jak pro vozíčkáře, tak pro rodiny s kočárky.

Chodník vede od hráze přehrady k přítoku Černé Nisy a je zcela bezbariérový. Přístup na něj tak mají i lidé pohybující se na vozíku. Na trase se nacházejí také dvě vyhlídková mola umožňující jedinečné pohledy na vodní hladinu a dvě zastavení obsahující informace o místních zajímavostech. Zrekonstruovaný chodník, jehož součástí jsou také tři odpočinková místa s lavičkami, bude zahrnut do nově připravované Technicko-naučné stezky Maliník – Hřebínek. S její realizací počítají Lesy ČR na jaře roku 2014.

Vodní nádrž Bedřichov postavená v letech 1902–1906 na stejnojmenném říčce, která pramení na úbočí Olivetské hory v nejvyšších partiích Jizerských hor, se nachází 3 km severně od Bedřichova a 13 km od Liberce. Jedná se o nejvýše položenou přehradu v Čechách, leží v nadmořské výšce 775 m.

Přehrada Černá Nisa Bedřichov – nejvýše položená přehrada v Čechách

Přehrada Černá Nisa Bedřichov – nejvýše položená přehrada v Čechách

Vodní nádrž na Černé Nise 3 km severně od Bedřichova splynula za sto let své existence s okolní horskou přírodou. Čisté, patnáct metrů hluboké vody jsou v létě vyhledávány jako přírodní koupaliště, mimo jiné i naturisty.

Další aktuality

28.9.
2022
Za filmovými rybníky do Podtroseckého údolí

Za filmovými rybníky do Podtroseckého údolí

Liberecký kraj | Příroda
22.9.
2022
České značky: areál Svijany a LIF Group

České značky: areál Svijany a LIF Group

Liberecký kraj | Životní styl