Úvod > Aktuality > Prohlídky pražských kolektorů jsou kvůli bezpečnosti přerušené
Prohlídky pražských kolektorů jsou kvůli bezpečnosti přerušené
">
Zážitky

Prohlídky pražských kolektorů jsou kvůli bezpečnosti přerušené

  • Vydáno25. listopadu 2015
Oblíbené netradiční prohlídkové trasy pražskými kolektory, tedy uložením inženýrských sítí několik desítek metrů pod centrem Prahy, jsou dočasně přerušené z důvodu bezpečnosti. Opatření město přijalo v rámci prevence teroristického útoku.
Dobrodružný zážitek byl donedávna dostupný každou středu a pátek a poslední sobotu v měsíci. Na výběr byly dvě prohlídkové trasy, ta kratší měří 1200 metrů, v delší bylo zapotřebí v chodbách vysokých 2,4 metru překonat 1400 metrů. Obě prohlídkové trasy začínaly na Senovážném náměstí, kratší vedla na Příkopy, delší do Celetné ulice. Po cestě návštěvníky mimo jiné čekalo i slézání několikametrových žebříků a celoročně stálá teplota okolo deseti stupňů Celsia.

Pražské kolektory měří dohromady 90 kilometrů a dokonce jimi jezdí i vláček, ve kterém při prohlídce centrum města překonáte za pět minut.

Dnešní den prostory kolektorů patří hasičům, kteří zde nacvičují záchranu zraněného v podzemí. Kdy bude oblíbená atrakce znovu veřejnosti zpřístupněna zatím není jasné.

Pokud jste se do pražského podzemí těšili, můžete vyrazit například na exkurzi do čistírny odpadních vod v Bubenči, která je otevřená celoročně. Tipů je ovšem více, podívejte se na článek s tipy kam do pražského podzemí.
Kolektory Praha – kolektory jsou veřejnosti uzavřeny

Kolektory Praha – kolektory jsou veřejnosti uzavřeny

Vstup do kolektorů je pro veřejnost uzavřen!

Stará čistírna odpadních vod Bubeneč

Stará čistírna odpadních vod Bubeneč

Stará čistírna odpadních vod v Praze – Bubenči je významným dokumentem historie architektury, techniky a vodohospodářství. Byla postavena v letech 1901 – 1906 a k čištění odpadních vod sloužila až do roku 1967. Projekt čistírny vypracoval inženýr britského původu sir William Heerlein Lindley.