Úvod > Aktuality > Prohlídka zámku Hořovice bude vonět a chutnat

Prohlídka zámku Hořovice bude vonět a chutnat

Vydáno 5. září 2019 Zážitky
Hořovický zámek připravil na víkend nejen klasické prohlídky stálých expozic, ale zpřístupní návštěvníků i jinak běžně nepřístupné prostory, jako dárek k EHD 2019 (Dny evropského dědictví). Tradiční a mezi návštěvníky oblíbené Dny zámecké kuchyně, kdy zámecká kuchařka paní Nora připraví pokrmy podle dochovaných zámeckých jídelních lístků, proběhnou ve dnech 7. a 8. září a poté ještě 14. a 15. září 2019. V kuchyni zavoní speciální pivní polévka pro šestinedělky nebo oblíbená knížecí paštika.
Speciální prohlídka zaměřená na gastronomii na zámku Hořovice v době počátku 20. století vás o víkendech 7. a 8. září i 14. a 15. září 2019 seznámí s chodem panského sídla od ranních hodin při snídani po odpolední čaj a společnou večeři. V zámecké kuchyni navíc zavoní speciální pivní polévka pro šestinedělky nebo oblíbená knížecí paštika.

Prohlídka povede kolem jídelního výtahu, malé jídelny se snídaní, knihovny s odpoledním čajem, ložnice se snídaní pro šestinedělky, salónu s ukázkou nápojového skla, velké jídelny s bohatou slavnostní tabulí, oválné knihovny s ukázkou stolování v přírodě, herny a dále modrým salónkem s ukázkou teplých nápojů do ložnice s prostřeným postním stolem.

Hořovice na zámkuPro tradičně velký zájem o tyto speciální prohlídky zámku doporučujeme rezervaci vstupenek na čísle 724 331 568, nebo 311 512 479. Zámek bude otevřen od 10:00 do 15:30, vstupné na prohlídku stojí 190 korun, děti a důchodci zaplatí 140 Kč. Prohlídka s odborným výkladem o stolničení potrvá cca 90 minut. Návštěva zámecké kuchyně se koná až na samý závěr prohlídky.
Muzeum Hořovicka ve Starém zámku v Hořovicích

Muzeum Hořovicka ve Starém zámku v Hořovicích

Muzeum Hořovicka najdete v areálu Starého zámku a je pobočkou Muzea Českého krasu, p. o. V sezóně 2019 je stálá muzejní expozice doplněna dvěma výstavami - "Sirkařství na Hořovicku" a "Historie sboru dobrovolných hasičů".

Zámek Hořovice - půvabný zámek za Sluneční branou

Zámek Hořovice - půvabný zámek za Sluneční branou

Raně barokní nový zámek v Hořovicích vybudoval zřejmě Ignác Bořita z Martinic jako náhradu starého zámku v r. 1652. Postupně byl klasicistně rozšiřován. Pilíře plotu dělící čestný dvůr od parku a Sluneční bránu zdobí sochy z dílny Matyáše Brauna.

Hořovice - zámecký park se sochami M. B. Brauna

Hořovice - zámecký park se sochami M. B. Brauna

Prohlídku zámku Hořovice zcela jistě obohatí procházka parkem se sochami z dílny M. B. Brauna a pozoruhodnou sochařsky vyzdobenou Sluneční bránou. Park v přírodně krajinářském stylu má bohatou kolekci domácích i zahraničních dřevin.