!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů výrazně omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Aktuality > Prohlédněte si pohádkový a květinový zámek v Lysicích
Prohlédněte si pohádkový a květinový zámek v Lysicích
"> ">
Zážitky

Prohlédněte si pohádkový a květinový zámek v Lysicích

Vydáno 6. července 2020
K zámku neodmyslitelně patří pohádky a k nim princezny. Jejich krásné šaty, z nejznámějších českých pohádek, můžete obdivovat v komnatách lysického zámku od 3. do 26. července, jako součást I. návštěvnické trasy.

Léto na lysickém zámku s pohádkami a květinami

Zámek LysiceZámek Lysice mezi Kunštátem a Rájcem-Jestřebí nabídne na začátku prázdnin zajímavý program pro celé rodiny.

Navíc od 3. do 12. července rozkvetou komnaty a sály množstvím nádherných květinových aranžmá z letních květin. Jedná se o speciální prohlídky a otevřeno bude denně, včetně pondělí, od 9.00 hodin, poslední prohlídka vždy začíná v 17.00 hodin. V červenci je otevřeno také každé pondělí od 9.00 do 17.00 hodin.

Barokní stavba zámku, která  vznikla na místě renesanční vodní tvrze, vyniká bohatě zařízenými interiéry a ojedinělou zámeckou zahradou s promenádní kolonádou s krytou pergolou. Obsáhlé sbírky, pořízené hlavně v 19. století, obsahují především nábytek, sklo, porcelán, obrazy, dále pak vzácnou sbírku zbraní, dvě knihovny, předměty dovezené z Orientu a pororuhodnou sbírku historických střeleckých terčů.
Zámek Lysice - s novou expozicí Marie von Ebner Eschenbach

Zámek Lysice - s novou expozicí Marie von Ebner Eschenbach

Tato barokní stavba na místě renesanční vodní tvrze, upravovaná ještě počátkem 19. století, vyniká skvostnými a bohatě zařízenými interiéry. Ty představují návštěvníkům životní prostředí a styl přední moravské hraběcí rodiny Dubských z Třebomyslic.

Přírodní památka Lysická obora

Přírodní památka Lysická obora

Přírodní památka a bývalá zámecká obora s chovem daňků. V současnosti zde najdete zbytky starých alejí, mnoho exotických druhů stromů.

Zámecká zahrada se sloupovou kolonádou v Lysících

Zámecká zahrada se sloupovou kolonádou v Lysících

Na východní straně od zámku nalezneme zahradu okrasnou, jejíž vznik je kladen již do 1. poloviny 17. století, čemuž odpovídá ještě pozdně renesanční koncepce na principu italské terasovité zahrady.

Zřícenina hradu Rychvald

Zřícenina hradu Rychvald

Jakožto předchůdce zámku v blízkých Lysicích sehrál hrad Rychvald ve 14. století úlohu sídla lysické větve pánů z Kunštátu.