Úvod > Aktuality > Prohlédněte si letošní mláďátka v pražské zoo
Mládata jsou aktuálne  v prostorách skalního masívu
"> Mládata jsou aktuálne  v prostorách skalního masívu "> Kote karakala spolu s matkou Karkulkou "> Lachtanice Wendy "> Mládata prasátek pekari "> Desítky ptacích páru vyvedly prirozene svá mládata
Příroda

Prohlédněte si letošní mláďátka v pražské zoo

  • Vydáno22. května 2014
V Zoo Praha se od začátku roku narodilo přes 300 mláďat ve více než 70 druzích! Téměř sto z nich jsou savci, plazů je přes 160 a ptáci, kteří navíc odchovávají adoptovaná mláďata z jiných zoo, obohatili své řady o 85 ptáčat. Navíc lachtaní samička Wendy slaví své 1. narozeniny!

KarakalovéPorodní boudu v Pavilonu kočkovitých šelem v pražské zoo právě začíná opouštět měsíc a půl staré kotě karakala a spolu s matkou Karkulkou je k vidění ve venkovním výběhu. Nejlepší šanci spatřit tuto dvojici mají návštěvníci časně po ránu nebo ke konci otevírací doby, kdy jsou karakalové aktivní. Mláďata jsou aktuálně ale i ve výbězích takinů indických, pekari páskovaných či losů evropských nebo v prostorách skalního masívu, který obývají kozorožci kavkazští nebo paovce hřivnaté.

buvoliDesítky ptačích párů vyvedly přirozeně svá mláďata. Mezi významné letošní odchovy patří kriticky ohrožený lori balijský, u kterého jde o první letošní odchov v zoo v celé Evropě! Mezi další úspěchy patří ptáčata puštíků brýlatých, flétnáků australských, kystráčků modrolících nebo orlů kamčatských. Pražští ptáci se však osvědčili i jako adoptivní rodiče mláďat z jiných zoo – významný je hned dvojí odchov čápů marabu afrických.

Mezi plazy jsou bezpochyby nejvýznamnějšími přírůstky mláďata želvy texaské. Tento choulostivý druh rozmnožila pražská zoo v roce 2010 jako vůbec první v Evropě. V letošním roce se vylíhla již dvě mláďata a další vajíčka jsou v umělé líhni těsně před líhnutím. Nejbližších týdnem očekává pražská zoo narození dalších hříbat koní Převalského.

Lachtanice WendyVnučka legendárního Gastona, lachtaní samička Wendy, oslaví v sobotu 24. května ve 13.30 hodin své první narozeniny. Dárek v podobě speciálního míče jí předá dvojnásobná mistryně Evropy a mnohonásobná česká rekordmanka v plavání Petra Chocová. Sobotní oslavu obohatí působivé vystoupení dospělých lachtanů. Zda Wendy podědila schopnost učit se po dědečkovi Gastonovi a otci Melounovi, to se projeví až později.

Přestože už je samostatná a od mámy Abeby se drží stranou, na pravidelná cvičení je stále ještě malá. Zatím s Wendy trénujeme jen základní povely. Učí se ale dobře – už umí přijít na určené místo a vzít si potravu z ruky. Nyní se snažíme o to, aby dokázala trpělivě postát, na pokyn otevřít tlamu a nechat se pohladit. Od 10 do 16 hodin si budou moci malí i velcí návštěvníci užít doprovodný program a otestovat své znalosti v rámci zábavného programu Ze života lachtanů.

Zoo Praha – pátá nejlepší zoo na světě

Zoo Praha – pátá nejlepší zoo na světě

Zoologická zahrada hl. města Prahy se nachází v krásném, členitém terénu Trojské kotliny. Otevřeno má denně (včetně víkendů a svátků) od 9 hodin. Najdete zde 10 pavilonů, 150 expozic, 2 restaurace, 7 občerstvení, lanovou dráhu, vláček i další atrakce pro děti i dospělé.