Úvod > Aktuality > Prohlédněte si Karlovy Vary z vyhlídkového autovláčku
Pohled na Karlovy Vary z Jeleního skoku
"> Pohled na Karlovy Vary z Jeleního skoku "> Prohlédnete si Karlovy Vary z vyhlídkového autovlácku "> Behem cesty autovláckem uvidíte nejvetší lákadla Karlových Varu vcetne kolonád "> Okružní jízda trvá približne 30 minut
Zážitky

Prohlédněte si Karlovy Vary z vyhlídkového autovláčku

  • Vydáno6. srpna 2020
Autovláčkem se třemi vagóny a s kapacitou 36 pasažérů se můžete po lázeňském centru Karlových Varů projet denně až do 30. 9. 2018. Během cesty autovláčkem uvidíte největší lákadla tohoto největšího českého lázeňského města. Během léta se také dostanete víkendovou linkou z Karlových Varů do Kyselky.
Karlovy VaryAutovláčkem se třemi vagóny a s kapacitou 36 pasažérů se můžete po lázeňském centru Karlových Varů projet od středy do neděle (v případě dobrých povětrnostních podmínek) až do 30. září 2020. Autovláček jezdí v pravidelných intervalech od 10:30 do 18:10 hodin (ze zastávky Třžnice přes Lázně I či Goethovu rozhlednu) do a zpět do stejnojmenné zastávky).

Během cesty autovláčkem uvidíte největší lákadla Karlových Varů včetně kolonád a mnoha historických budov. Okružní jízda trvá přibližně 30 minut. Plné jízdné 90 Kč, poloviční jízdné 45 Kč.
 

Vyhlídkové jízdy do lázní Kyselka

jízda v autobuseOd soboty 27. června byla spuštěna speciální víkendová autobusová linka č. 14 spojující Karlovy Vary s přilehlou obcí Kyselka. Společný projekt připravilo město Karlovy Vary, Dopravní podnik Karlovy Vary a zdejší výrobce minerálních a pramenitých vod, Mattoni 1873.

Každý, kdo si zakoupí jízdenku na této lince, má navíc možnost bezplatného vstupu do Mattoni Muzea. Návštěvníci se zde také mohou vydat na naučnou Mattoniho stezku „Po stopách skřítků“. V průběhu příjemné procházky zjistí mnoho informací o historii Kyselky a o budovách bývalých lázní, které postupně prochází stavební obnovou. Trasa naučné stezky je vedena z velké části po původních promenádních cestách z dob Heinricha Mattoniho.

Kyselka MattoniAutobus, který pojede trasu Dolní nádraží-terminál – Tržnice – Kyselka – Velichov a zpět, sveze cestující o víkendových dnech a svátcích až do 30. 8. 2020 vždy čtyřikrát denně. Z Dolního nádraží bus odjíždí v 9:00, 11:00, 13:30 a 15:00 hodin. Cena základního jízdného speciální linky č. 14 je 40 Kč, za zpáteční jízdenku cestující zaplatí 60 Kč. Děti a osoby s průkazem ZTP a ZTP/P mají jízdné o polovinu nižší. Platná jízdenka z linky č. 14 je zároveň vstupenkou do Mattoni Muzea, kde základní vstupné činí 80 Kč. Zastávka Kyselka je umístěna u stezky vedoucí přímo k Mattoni Muzeu.
Tržní kolonáda v Karlových Varech

Tržní kolonáda v Karlových Varech

Bohatě vyřezávaná, dřevěná kolonáda ve švýcarském stylu byla postavena v letech 1882 – 1883 podle projektu slavných vídeňských architektů Fellnera a Helmera. V interiéru kolonády naleznete tři minerální prameny – Pramen Karla IV., Dolní zámecký pramen a Tržní pramen.

Vřídlo Karlovy Vary

Vřídlo Karlovy Vary

Symbolem Karlových Varů je bez pochyby Vřídlo, gejzír horké minerální vody o 72°C. Gejzír Vřídla, unikátní přírodní úkaz, vydá za minutu průměrně 2000 litrů minerální vody a díky vysokému tlaku vystřikuje až do výšky 12 metrů.

Mlýnská kolonáda v Karlových Varech

Mlýnská kolonáda v Karlových Varech

Kolonády v Karlových Varech byly budovány za účelem spojení pití vody přímo u pramene s klidnými procházkami. Slouží také jako ochrana před nepříznivým počasím. Největší kolonáda Karlových Varů v sobě ukrývá pět minerálních pramenů. Nově zd ebyla otevřena také horní terasa.