Úvod > Aktuality > Baron Trenck se vrací na Špilberk i s Marií Terezií
Baron Trenck se vrací na Špilberk i s Marií Terezií
"> "> Sestoupit bude možné také do kasemat "> "> Po oba dva dny bude probíhat doprovodný zábavný program
Památky

Baron Trenck se vrací na Špilberk i s Marií Terezií

  • Vydáno5. září 2019
Špilberk žije baronem Trenckem! Tak se jmenuje letošní ročník tradičně největší události, kterou pořádá Muzeum města Brna na hradě Špilberku. Sedmý ročník akce s pestrým programem pro celou rodinu se koná o víkendu 7. a 8. září 2019. Během něj se lidem otevře celý hrad Špilberk, organizátoři chystají velkou hradní hru, tematický program ve stylu 18. století, jarmark i občerstvení.
ŠpilberkTradiční akce "Špilberk žije" se koná už po sedmé. Opět nabídne zábavu pro celou rodinu a otevřený hrad za zvýhodněné vstupné. Návštěvníci se podívají i do běžně nepřístupných míst a navíc si užijí speciální program.

Letošní téma odkazuje na kulatých 270 let od smrti slavného špilberského vězněvelitele pandurů barona Trencka. Jemu navíc bude patřit i výstava, kterou muzeum otevře v říjnu.

Baron TrenckAkce "Špilberk žije baronem Trenckem" se koná o víkendu 7. a 8. září, vždy od 10 do 18 hodin. Lidé se při ní ocitnou v 18. století – v době, kdy vládla legendární císařovna Marie Terezie a kdy byl na Špilberku vězněn nejslavnější trestanec, baron Trenck. Oba se na hradě objeví, stejně tak i jejich vojáci a panduři. Chystá se velká hradní hra, při níž menší i větší odvážlivci zakusí náročný výcvik, po němž by se pomyslně mohli stát elitními císařskými vojáky. Hráče čeká spousta úkolů a překážek, které je zavedou do různých koutů Špilberku.

Špilberk žijeA to není vše. Skupina Exulis předvede duely v šermu, umělecká agentura Rex zase chystá několik ukázek pro malé i velké. Uvidíte také příjezd Marie Terezie na hrad, Trenckovu audienci u císařovny nebo bitvu mezi pandury a Prusy. Nejmenší diváci ocení pohádku Kocour v botách. Krom toho budou při akci otevřeny všechny stálé expozice a sportovní výstava Branky Body Brno a malá ochutnávka z připravované výstavy o Trenckovi. V Jihozápadním bastionu a v expozici moderního umění se chystají komentované prohlídky. Nebude chybět ani dobový jarmark, bohaté občerstvení nebo fotokoutek.
Hrad a pevnost Špilberk v Brně

Hrad a pevnost Špilberk v Brně

Hrad Špilberk vytváří už více než sedm staletí výraznou dominantu města Brna, kterému v minulosti poskytoval ochranu a pocit bezpečí. Kasematy patří ke stavebním kuriozitám hradu Špilberku a představují jednu z nejnavštěvovanějších turistických atraktivit v Brně.

Kasematy na Špilberku v Brně

Kasematy na Špilberku v Brně

Kasematy patří ke stavebním kuriozitám hradu Špilberku a představují jednu z nejnavštěvovanějších turistických atraktivit v Brně. Byly vybudovány v roce 1742 v rámci závěrečné etapy přestavby hradu na barokní pevnost, prováděné pod vedením zemského pevnostního inženýra plukovníka Rochepina.

Muzeum města Brna

Muzeum města Brna

Muzeum města Brna je institucí s více než stoletou tradicí. Už při svém zrodu dostala do vínku péči o kulturní dědictví svého města, do něhož je v současnosti třeba počítat nejen takové skvosty jako hrad Špilberk, ale i památku UNESCO, vilu Tugendhat či Měnínskou bránu.

Další aktuality

29.9.
2022
7 věcí, které nevíte o… T. G. Masarykovi

7 věcí, které nevíte o… T. G. Masarykovi

Jihomoravský kraj | Zážitky
24.9.
2022
Moravská vína sklízejí úspěchy doma i ve světě

Moravská vína sklízejí úspěchy doma i ve světě

Jihomoravský kraj | Gurmánská turistika
20.9.
2022
Oskorušobraní bude o víkendu opět na Travičné

Oskorušobraní bude o víkendu opět na Travičné

Jihomoravský kraj | Gurmánská turistika