Úvod > Aktuality > Fotoateliér Seidel v Českém Krumlově zve přes léto k focení na plovárně

Fotoateliér Seidel v Českém Krumlově zve přes léto k focení na plovárně

Vydáno 25. července 2019 Zážitky
Během celého léta, až do 31. srpna 2019 nabízí Museum Fotoateliér Seidel v Českém Krumlově fotografování na „krumlovské plovárně“. Přijďte se vyfotografovat v „dobových“ plaveckých či námořnických oděvech s kruhem, pádlem či bidlem! A žádný strach - plavky od Seidelů sluší každému!
SeidelPřijďte se vyfotografovat v „dobových“ plaveckých či námořnických oděvech s kruhem, pádlem či bidlem! Měšťanská plovárna bývala na Vltavě v parku nedaleko Fotoateliéru Seidel a plavčíkem zde býval Franz Kickinger.

V Seidelově archivu se dochovalo několik snímků plovárny a tak dobové fotografické pozadí s plaveckou školou na velkém plátně vychází z jednoho Seidelova snímku. Muzeum k němu podle dávných fotografií pořídilo i repliky plaveckých oděvů doplněné autentickými rekvizitami a plážovými sedačkami, takže iluze krumlovské plovárny bude dokonalá!

SeidelVe všední dny (od 15. 6. do 31. 8. 2019) je fotografování "Na plovárně" možné zpravidla ve čtvrtek a v pátek, po dohodě lze přijít i v další termíny. Fotografování stojí 150 korun, je k němu nutné pořídit i vstupenku do expozice. Od 24. do 25. 8. 2019 pořádá Muzeum Seidel fotovíkend, s názvem Letní hrátky u vody, kdy bude fotografování dostupné za 50% ceny.
Museum Fotoateliér Seidel v Českém Krumlově

Museum Fotoateliér Seidel v Českém Krumlově

Jedinečné místo, kde v 19. století vznikla tradice fotografie, místo, kde se zastavil čas. Odborníci i laici se mohou seznámit s unikátním fotografickým dílem Josefa Seidla a jeho syna Františka, které čítá téměř 140 tisíc skleněných desek i celuloidových negativů.