Úvod > Aktuality > Prohlédněte si barevné magické a harmonizujících obrazce v Hostinném
Prohlédnete si barevné mandaly v Hostinném
"> Prohlédnete si barevné mandaly v Hostinném "> Hlavní myšlenkou projektu je poskytnout všem zájemcum možnost nechat na sebe pusobit zárivé mandaly "> Mandaly jsou peclive vybrány tak, aby jejich barevné složení a zvolené motivy ovlivnovaly ruzné aspekty lidské mysli
Kultura

Prohlédněte si barevné magické a harmonizujících obrazce v Hostinném

  • Vydáno1. července 2013
Společnost Grund, známý výrobce designových koupelnových koberečků, vystavuje v klášteru v Hostinném vzory léčivých mandal, barevných magických a harmonizujících obrazců, které budou zdobit novou kolekci jejich koberců. Vystaveny jsou již prototypy mandal vyrobené na nejmodernějších textilních strojích současnosti. Prohlédnete si tak nejen inspirující umělecká díla, ale také si můžete zároveň daný kousek osahat nebo představit ve svém obývacím pokoji. Jedná se o evropský unikát, pro který se během léta vyplatí do Hostinného zavítat.
Jaroslav Dušek a mandalaSpolečnou výstavu mandal se ZŠ Sluneční v Hostinném můžete navštívit v tamním klášteře do 25. srpna. Výstavu na vernisáži 30. května 2013 zahájil Jaroslav Dušek, který hlavní přínos mandal vidí v tom, že mandaly nám umožňují ve zdánlivém chaosu nacházet skrytý vnitřní řád.

Hlavní myšlenkou celého projektu je poskytnout všem zájemcům možnost nechat na sebe působit zářivé mandaly natištěné nebo vyšité do koberců. Mandaly jsou pečlivě vybrány tak, aby jejich barevné složení a zvolené motivy ovlivňovaly různé aspekty lidské mysli. V nové kolekci jsou mandaly ovlivňující lidskou sebedůvěru, představivost či velkorysost, ale i takové, které posilují mezilidské vztahy a duchovní rozvoj. Oficiální představení a světová premiéra nové kolekce Koberce Grund jako mandaly proběhne v únoru 2014 na veletrhu Ambiente ve Frankfurtu nad Mohanem.

Česká rodinná firma Grund již více než 20 let vyrábí koupelnové předložky a vyváží je do více než 40 zemí celého světa. Firma vznikla v lednu 1990 v prostorách rodinného domu. Od svého založení si firma udržuje významnou pozici na českém a slovenském trhu.
Františkánský klášter v Hostinném

Františkánský klášter v Hostinném

V areálu barokního Františkánského kláštera v Hostinném najdete Městské muzeum věnované historii františkánů, rodákům a významným osobnostem města. Jedná se o jedinou dochovanou památku Wolfganga Dienzenhofera, jednoho z nejvýznamnějších architektů evropského baroka.