Úvod > Aktuality > Prohlédněte si automobily ze sbírek Technického muzea v Brně
Prohlédněte si automobily ze sbírek Technického muzea v Brně
"> "> ">
Zážitky

Prohlédněte si automobily ze sbírek Technického muzea v Brně

  • Vydáno24. dubna 2015
Všichni fanoušci automobilů a zejména historických autobusů by si neměli nechat ujít akci, které Technické muzeum v Brně připravuje ve svém řečkovickém depozitáři. V sobotu a v neděli 25. – 26. 4. tu bude možnost jediný víkend v roce zhlédnout automobily ze sbírek Technického muzea v Brně. Letošní novinkou bude také tanková bitva zmenšených modelů techniky druhé světové války.
Technické muzeum BrnoPřehlídka automobilové techniky s podtitulem "To bude jízda" vás poslední dubnovou sobotu a neděli pozve do běžně nepřístupného areálu bývalých kasáren na ulici Terezy Novákové v Brně – Řečkovicích, kde se nachází depozitáře Technického muzea v Brně. Můžete se těšit na historická užitková vozidla, dobové prostředky hromadné dopravy (autobusy, trolejbusy) nebo hasičskou a vojenskou techniku, a to přímo v akci. Součástí je i speciální doprovodný program, který určitě zaujme jak děti, tak dospělé. Na své si přijdou také obdivovatelé vojenské techniky.

Nejoblíbenější atrakcí jsou každoročně okružní jízdy historickými autobusy ze sbírek Technického muzea v Brně. Zájemci dostanou možnost vydat se na projížďku v každou celou hodinu v časovém rozmezí od 10:00 do 16:00 hodin. Na jednotlivé odjezdy bude třeba z důvodu omezené kapacity vozidel předem zakoupit na místě jízdenku.
 

Konec druhé světové války připomene tanková bitva

Technické muzeum v BrněNovinkou bude letos tanková bitva realistických modelů v měřítku 1: 6. Ta má být připomínkou 70. výročí konce druhé světové války. Představení World War II Circus tak můžete vidět v sobotu 25. 4. od 15. hodin. Areál bude o tomto víkendu zpřístupněn od 9:00 do 17:00 hodin. Pro vaše pohodlí tu nebudou chybět ani stánky s občerstvením a upomínkovými předměty. Vstupné do areálu činí 20  Kč. Volný vstup budou mít ZTP a děti do výšky 130 cm.

Vchod do areálu bývalých kasáren leží přímo u zastávky linek č. 41, 71 "Žilkova", případně je lehce dostupný pěšky od konečné zastávky tramvaje č. 1 v Řečkovicích.
Technické muzeum v Brně

Technické muzeum v Brně

Muzeum se zabývá dokumentací vývoje vědy a techniky a průmyslové výroby v širokém rozsahu téměř tří desítek oborů – počínaje řemeslnou výrobou a konče moderní výpočetní technikou.

Další aktuality

24.9.
2022
Moravská vína sklízejí úspěchy doma i ve světě

Moravská vína sklízejí úspěchy doma i ve světě

Jihomoravský kraj | Gurmánská turistika
20.9.
2022
Oskorušobraní bude o víkendu opět na Travičné

Oskorušobraní bude o víkendu opět na Travičné

Jihomoravský kraj | Gurmánská turistika
19.9.
2022
Klasická hudba oživí Lednicko-valtický areál

Klasická hudba oživí Lednicko-valtický areál

Jihomoravský kraj | Kultura