Úvod > Aktuality > Probuďte své smysly v klášterní zahradě ve Vrchlabí
Probudte své smysly v klášterní zahrade ve Vrchlabí
"> Probudte své smysly v klášterní zahrade ve Vrchlabí "> Smyslová stezka je urcena nejen pro zrakove postižené "> Na výstavu je nezbytné se predem objednat
Zážitky

Probuďte své smysly v klášterní zahradě ve Vrchlabí

  • Vydáno12. září 2014
Správa Krkonošského národního parku připravila ve Vrchlabí v klášterní zahradě na začátek podzimu od 13. do 19. září neobvyklý zážitkový program, který lze "zhlédnout" pouze pomocí hmatu, sluchu a čichu. Tato smyslová stezka je určena nejen pro zrakově postižené, ale i ty, kteří si chtějí vyzkoušet tento pocit a prožít si okolí poněkud pečlivěji a vnímavěji.

JeřabinyKaždým rokem se akce Tma přede mnou aneb dotkněme se Krkonoš těší velkému zájmu návštěvníků a není tomu jinak ani letos. Na letošním okruhu zažijí návštěvníci různé simulované situace, které budou řešit s pocity nevidomého.

Hmatem se seznámí s dřevinami vrchlabského zámeckého parku prostřednictvím speciální stezky, s podzimními plody a poslepu pomohou vyrobit obří jeřabinový řetěz na zimu pro hladovějící ptáky, projdou si bosi a poslepu nášlapnou stezku vysypanou přírodními i umělými materiály, osahají si, co vše nosí naše i cizí zvěř na hlavě.

Vzhledem k velkému zájmu veřejnosti a nutnosti osobní asistence průvodce je nezbytné se na tuto výstavu předem objednat na telefonním čísle 737 225 417 nebo mailem na dbilek@krnap.cz. Akce je pro přihlášenou veřejnost přístupná pouze o víkendu 13. a 14. září a celý další týden je přístupná pro objednané školy a slabozrakou veřejnost.

Krkonošské muzeum ve Vrchlabí

Krkonošské muzeum ve Vrchlabí

Krkonošské muzeum Správy KRNAP projde v příštích letech proměnou. Současné expozice Kámen a život a Člověk a hory nahradí Návštěvnické centrum Krkonošského národního parku. Muzeum, které uzavřelo veřejnosti v říjnu 2017, zůstane nepřístupné až do roku 2023.

Klášterní zahrada ve Vrchlabí

Klášterní zahrada ve Vrchlabí

Zahrada, spojující někdejší augustiniánský klášter ve Vrchlabí (dnešní Krkonošské muzeum Správy KRNAP) a vrchlabský zámecký park nabízí místo k odpočinku, zábavě i vzdělávání.

Zámek Vrchlabí

Zámek Vrchlabí

Renesanční zámek Vrchlabí je hlavní dominantou města. Původně obklopoval stavbu dvanáct metrů široký vodní příkop, přes který se do zámku vstupovalo třemi mosty.