Úvod > Aktuality > Jičínské Regionální muzeum zve na výstavu Betlémy z Jičínska
Jičínské Regionální muzeum zve na výstavu Betlémy z Jičínska
">
Kultura

Jičínské Regionální muzeum zve na výstavu Betlémy z Jičínska

  • Vydáno6. prosince 2018
Pro období adventu připravilo Regionální muzeum a galerie v Jičíně výstavu betlémů Bohuslava Bucharta a dalších autorů. Betlémy tohoto autora jsou zajímavé především dokonalostí zmenšených modelů staveb typických pro města či dalších turistických atraktivních míst na Jičínsku. Zajímavá výstava je přístupná od 1. prosince 2018 do 13. ledna 2019.
Betlémy p. HolataBetlémy Bohuslava Bucharta jsou zajímavé především dokonalostí zmenšených modelů staveb typických pro města či dalších turistických atraktivních míst na Jičínsku. Mezi nimi poznáte například zříceninu hradu Trosky, zámek Humprecht,Turistickou chatu v Prachovských skalách nebo Tichánkovu rozhlednu na Táboře. V jednotlivých městech Jičínska pak připomíná dominantní stavby, jako jsou radnice, kostely, fary, zámky, věže. Součástí betlémů je také lidová architektura či půvabné budovy koupaliště Dachova u Hořic a spousta dalších zajímavých a známých staveb. Na výrobu svých betlémů, které pan Buchart vyrábí již přes 10 let, používá různé materiály – dřevo, hobra, papír, polystyren a v některých je také zabudovaný systém nasvícení či pohybu.

Betlém HolataVýstava je rozšířená o betlémy dalších autorů. Uvidíte zde tak i vyřezávaný betlém do dřeva od pana Jaroslava Kalouska ze Železnice, skříňkový betlém s pozadím Zebína a Kumburku, který laskavě zapůjčilo muzeum v Lomnici nad Popelkou. Na výstavě nechybí ani papírové betlémy s výjevy za starého Jičína od pana Tomáše Holaty a malíře Jiřího Škopka, betlém Výtvarnice Kateřiny Krausové s námětem Nové Paky.

Výstavu můžete navštívit až do 13. ledna 2019 ve výstavní chodbě muzea, vstupné je za 60 korun.
Regionální muzeum a galerie Jičín – Muzeum hry

Regionální muzeum a galerie Jičín – Muzeum hry

V prostorách Valdštejnova paláce na náměstí v Jičíně je skryto Regionální muzeum a galerie, vyhledávané návštěvníky zejména díky jeho interaktivní expozici – Muzeu hry.