ÚvodAktualityUžijte si Saunafest v Aquapalace Praha
Životní styl

Užijte si Saunafest v Aquapalace Praha

  • 9. dubna 2024
Kvalifikace Mistrovství České republiky v saunových ceremoniálech, účinkující a hosté z desítky zemí světa, saunové divadlo, freestyle s ručníky i oblíbené metličkování – vše nabídne očekávaný festival zážitkového saunování SaunaFest 2024. Akce proběhne od 11. do 14. dubna v největším Saunovém světě Aquapalace Praha!
SaunafestNejvětší evropský festival zážitkového saunování SaunaFest 2024 letos představí rekordní počet českých i zahraničních saunérů, saunových ceremoniálů, rituálů a programových ochutnávek netradičního a zážitkového saunování. Saunoví fanoušci se v Aquapalace Praha mohou od čtvrtka do neděle 11. až 14. dubna 2024 těšit na soutěžní vystoupení nejlepších saunérů v rámci kvalifikace Mistrovství ČR v saunových ceremoniálech. Chybět nebude bohatý program saunových show a divadelních ceremoniálů saunérů z desítky zemí světa. Připraveny jsou i netradiční saunové procedury, metličkování, peelingové procedury atd. Dojde také na soutěž Mistr ručníku. Zapomenout nesmíme ani na společenské večery pro všechny účastníky a návštěvníky SaunaFestu.

SaunafestHlavním bodem programu je již tradičně kvalifikace Mistrovství ČR v saunových ceremoniálech – saunovém divadle. Letos se účastní nejvíce saunových mistrů v historii. SaunaFest je největším festivalem saunování v Evropě. Letos bude probíhat kvalifikace soutěže jednotlivců v Aquapalace Praha, soutěž týmů a finále soutěže jednotlivců pak proběhne v Infinit Sen Senohraby, 2. až 5. května 2024. Nejlepší soutěžící postupují na Mistrovství světa v saunových ceremoniálech v německém Bielefeldu, letošní Mistrovství světa se poté uskuteční v Holandsku.

Pro návštěvníky Aquapalace je během SaunaFestu připraven bohatý doprovodný program – show ceremoniály, speciální hosté ze světa, metličkové a herbal procedury, relaxační rituály, peelingy atd. SaunaFest byl založen v roce 2013 Pavlem Hofrichterem. Pořadatelem soutěže je Česká asociace saunérů, z.s.
Aquapark Čestlice – Aquapalace Praha Letní sporty

Aquapark Čestlice – Aquapalace Praha

Chcete si užít den plný sportu, zábavy a relaxace? Navštivte s rodinou, přáteli či kolegy největší aquapark ve střední Evropě – aquapark Čestlice – s nabídkou úžasného vodního světa a saun, nádherného SPA a moderního fitness. Ve vodním světě vás čeká spousta zábavy ve třech tématických palácích.

Spa – Wellness centrum Aquapalace Praha Lázně a wellness

Spa – Wellness centrum Aquapalace Praha

Dopřejte svému tělu hojivé doteky přírodních procedur a nechte o sebe pečovat špičkové profesionály v oboru péče o tělo. Ve spa – wellness centru Aquapalace Praha si můžete vybrat z mnoha regeneračních procesů, které probudí vaše tělo z únavy.

Další aktuality

Bělské balónové hemžení bude nevšedním zážitkem pro celou rodinu

Bělá pod Bezdězem, její okolí, začátek léta a horkovzdušné balóny – to vše patří neodmyslitelně k sobě a to také shrnuje již 22. ročník Bělského balónového hemžení. Ten letošní se koná od 30. května až do 2. června 2024. Místní i turisté mohou sledovat balónové hemžení v okolí hradu Bezděz, Máchova jezera, ale také Českého ráje. Hojně navštěvovanou se stala sobotní večerní světelná show.
30. květen 2024 12:00
Letní sporty, Středočeský kraj

Královský průvod císařovny Elišky se vydá na cestu Berounskem

Tento víkend 1. a 2. června se opět můžete přenést s Královským průvodem rovnou do středověku. Čtvrtá manželka českého krále a císaře římského Karla IV., Eliška Pomořanská, vyrazí Berounskem v doprovodu vévody Štěpána II. Bavorského na pouť za uzdravení svého manžela. Průvod na koních, vozech i s pěším doprovodem projde tradiční trasou kolem Berounky, kde bude na císařovnu Elišku i lid obecný čekat velkolepé uvítání a zábavný program po celý víkend. K průvodu se můžete dokonce sami přidat, ať v kostýmech nebo bez nich.
30. květen 2024 10:00
Památky, Středočeský kraj

České značky: fenomén Igráček

Nejsou tak populární jako hračky Lego nebo Playmobil, ale přesto je zná celé Česko: řeč je o Igráčcích, malých figurkách představujících nejrůznější profese a činnosti. Kdo si s nimi nehrál jako dítě, ten je alespoň znal od kamarádů. Dnes je kromě dětí mají rádi i sběratelé, navíc Českem řadu let kolovala výstava Fenomén Igráček.
29. květen 2024 8:00
Zážitky, Středočeský kraj

10 tipů, jak si užít volný čas s dětmi ve Středočeském kraji

Skvělé výlety pro děti a rodinné zážitky i dovolená v regionu Středočeský kraj. Vezmeme vás na krásná místa, kde si výlet užije celá rodina. Středočeský kraj patří mezi oblíbené turistické oblasti a svým návštěvníkům nabízí spousty památek, hradů a zámků, kulturních událostí, zábavních center i sportovního vyžití.
29. květen 2024 7:54
Zážitky, Středočeský kraj

České značky: sklárna Rückl

Sklárna Rückl v Nižboru je proslulá výrobou broušeného křišťálu. Navazuje na 300 let dlouhou tradici a specializuje se na exkluzivní ruční produkci. V rukou zdejších návrhářů sklářů a brusičů se zrodily křišťálové trofeje Český lev i oceňované designové kolekce Ronyho Plesla, mimořádně oblíbené jsou komentované prohlídky. Dokonce tu narazíte i na stopy seriálu Synové a dcery Jakuba Skláře!
28. květen 2024 15:16
Kultura, Středočeský kraj

Historické traktory a zemědělské stroje v pohybu uvidíte v Čáslavi

Zájemce o historickou zemědělskou techniku láká na tradiční akci muzeum v Čáslavi. Pro návštěvníky je připraven ve dnech 1. a 2. 6. 2024 bohatý program. Tradičně budou předváděny v chodu unikátní exponáty ze sbírek muzea, ale i od soukromých sběratelů. Po celý víkend bude probíhat předváděcí akce historické zemědělské techniky s názvem Pradědečkův traktor.
27. květen 2024 16:00
Kultura, Středočeský kraj

Turistický autobus vás v létě zaveze do Brdských lesů

V sobotu 8. června 2024 poprvé vyjede okružní cyklobusová linka s označením 505 (dříve 5B), která každý víkend až do 15. září poveze turisty a cyklisty z Příbrami do Kozičína nebo Orlova za krásami a klidem Brd.
26. květen 2024 15:00
Letní sporty, Středočeský kraj

Kostelec nad Černými lesy ožije keramickými trhy

Letošní ročník Keramických trhů 2024 v Kostelci nad Černými lesy se uskuteční v sobotu 25. května na náměstí Smiřických. Příchozí se mohou těšit nejen na prodej keramiky, ale také na práci s hrnčířským kruhem, přehlídku řemesel či koncert.
23. květen 2024 13:32
Zážitky, Středočeský kraj