Úvod > Aktuality > Užijte si Saunafest v Aquapalace Praha
Užijte si Saunafest v Aquapalace Praha
"> "> "> "> "> ">
Životní styl

Užijte si Saunafest v Aquapalace Praha

  • Vydáno2. dubna 2022
Mistrovství České republiky v saunových ceremoniálech, účinkující a hosté z 12 zemí světa, saunové divadlo, freestyle s ručníky i oblíbené metličkování – vše nabídne očekávaný festival zážitkového saunování SaunaFest 2022. Akce proběhne od 7. do 10. dubna v největším Saunovém světě Aquapalace Praha a zastřeší to nejlepší ze světa saunování pro všechny fanoušky pravidelného prohřívání. Jubilejní, desátý ročník představí rekordní počet českých saunérů.
SaunafestNejvětší evropský festival zážitkového saunování Saunafest 2022 letos představí rekordní počet českých saunérů i více jak 100 saunových ceremoniálů, rituálů a programových ochutnávek netradičního a zážitkového saunování. Návštěvníkům nabídne od 7. do 10. dubna to nejzajímavější ze saunových ceremoniálů. Saunový srub je navíc vybaven nejmodernější technologií – světelnými i zvukovými efekty. Aquapalace Praha tak dokáže poskytnout opravdu moderní zázemí pro hostování největšího evropského festivalu zážitkového saunování.

Hlavním bodem programu je již tradičně Mistrovství ČR v saunových ceremoniálech. Letos mají návštěvníci SaunaFestu možnost zhlédnout 43 vystoupení, které jsou součástí oficiálního Mistrovství ČR v saunových ceremoniálech a současně národní kvalifikací na Mistrovství světa AUFGUSS WM. O postup na Mistrovství světa se letos utká 26 saunérů a 9 saunových týmů. Výkony soutěžících posuzuje 12členná odborná mezinárodní porota. Společným cílem pořadatelů je také upozornit na benefity pravidelného saunování pro fyzické i psychické zdraví a nabídnout různé formy relaxace.


Elity světového saunování a saunové show 2022

SaunafestStejně jako loňský SaunaFest, který do Aquapalace Praha přilákal tisíce návštěvníků, přinese i letošní jubilejní ročník výjimečné saunové zážitky. Kromě domácích mistrů se v největším Saunovém světě Česka setkají i špičkoví saunéři a odborníci z 12 zemí světa. Hosté divákům nabídnou freestyle vystoupení v panoramatické sauně a rozehrají skvělou saunovou show. Každoročně SaunaFest představuje nejlepší a nejúspěšnější saunéry z celého světa. Letos to bude vítěz soutěže „Modern classic Championship 2021“ a dvojnásobný mistr národního kola Aufguss WM v Itálii Michael Niedermair. Z Dánska přijede Henrik Baunkjær, úspěšný účastník MS a několikanásobný mistr Dánska.

Mezi hlavní lákadla letošního ročníku patří oživlá saunová zahrada, na které budou umístěné saunové stany, koupací cedrový sud i mobilní sauna. Chybět nebudou ani kouřové rituály, muzikorelaxace, peelingové a beauty procedury, severské rituály a oblíbené metličkování. Organizátoři navíc myslí i na ty nejmenší a na neděli připravili dětské saunování. Sobota 9. dubna bude ve znamení finále soutěže jednotlivců a zahájení soutěže tymů. V neděli 10. dubna se pak mohou návštěvníci těšit na soutěžní ceremoniály v týmové soutěži a vyhlášení nejlepšího týmu. Součástí programu jsou také soutěže Mistr ručníku nebo Windstorm master.
Spa – Wellness centrum Aquapalace Praha

Spa – Wellness centrum Aquapalace Praha

Dopřejte svému tělu hojivé doteky přírodních procedur a nechte o sebe pečovat špičkové profesionály v oboru péče o tělo. Ve spa – wellness centru Aquapalace Praha si můžete vybrat z mnoha regeneračních procesů, které probudí vaše tělo z únavy.

Aquapark Čestlice – Aquapalace Praha

Aquapark Čestlice – Aquapalace Praha

Chcete si užít den plný sportu, zábavy a relaxace? Navštivte s rodinou, přáteli či kolegy největší aquapark ve střední Evropě – aquapark Čestlice – s nabídkou úžasného vodního světa a saun, nádherného SPA a moderního fitness. Ve vodním světě vás čeká spousta zábavy ve třech tématických palácích.

Další aktuality