Úvod > Aktuality > Přivítejte jaro na Stezce korunami stromů
Přivítejte jaro na Stezce korunami stromů
"> "> "> "> "> "> Privítejte jaro na Stezce korunami stromu "> Stezka korunami stromu je zárukou nezapomenutelného výletu "> Stezka si však turisty nepodmanila pouze samotnou stezkou, ale také 40metrovou vyhlídkou
Příroda

Přivítejte jaro na Stezce korunami stromů

  • Vydáno28. února 2022
Jaro už klepe na dveře a s ním přichází i krásné slunečné počasí. Pokud si chcete udělat pěkný jarní výlet, je jedním z tipů kam vyrazit lipenská Stezka korunami stromů. Ta zůstává návštěvníkům otevřená, a to každý den od 10 do 16 hodin.
stezka korunami stromůZastavte se o jarních prázdninách nebo o víkendu načerpat novou energii a pokochat se výhledy do šumavské přírody! Stezka korunami stromů na Lipně zůstává i v nelehké situaci kolem koronaviru turistům přístupná. Stezka korunami stromů je zárukou nezapomenutelného výletu. Ti, kteří ji již navštívili, se sem rádi vrací. I proto, že v jednotlivých ročních obdobích vypadá Stezka odlišně. Na jaře tak při procházce 675 metrů dlouhé stezky můžete pozorovat okolní smíšený les probouzející se ze zimního spánku a vracející se k čilému ruchu.

Nejenom okolní stromy a pučící rostliny, ale také hmyz, ptactvo a drobné živočichy. O nich, ale také třeba o hospodaření v lese se dozvíte z didaktických stanic. Stezka si však turisty nepodmanila pouze samotnou stezkou, ale také 40metrovou vyhlídkou. Z ní lze vidět nejenom nad vrcholky stromů, ale také Lipenské jezero, Šumavu či Novohradské hory. Za příznivého počasí pak lze spatřit i vrcholky vzdálených Alp.
 

Adrenalinové zážitky a nejdelší suchý tobogán

stezka korunami stromůPředevším děti lákají adrenalinové zastávky, na kterých si mohou vyzkoušet balanc či sílu, a také nejdelší suchý tobogán u nás – v délce 52 metrů se vine uvnitř vyhlídkové věže. Všude je přitom kladem důraz na maximální bezpečnost. Po célé délce stezky je dřevěné zábradlí a postranní sítě, u tobogánu pak zajišťují bezpečnost nejenom podložky, které návštěvníci k jízdě dostanou, ale také a dohled pracovníka Stezky korunami stromů. Stezka myslí i na ty, kteří mají omezené pohybové možnosti, v celé své délce je proto bezbariérová, včetně návštěvy vyhlídkové věže.

Dostupnost Stezky si můžete ověřit na čísle 388 424 145  či na facebooku atrakce. Vstup na Stezku stojí 320 korun, pro děti 3-14 let a osoby nad 65 let 265 Kč, rodinné vstupné vyjde na 815 Kč.
Stezka korunami stromů s tobogánem u Lipna

Stezka korunami stromů s tobogánem u Lipna

První stezka korunami stromů v České republice je otevřená celoročně. Stezka v délce 372 m z dřevěné konstrukce je citlivě zasazena do smíšeného lesa a při maximálním stoupání 2 – 6% se dostanete až do 24 metrové výšky. Stezka je zakončena 40metrovou vyhlídkovou věží.