Tiské stěny vytváří ve výběžku CHKO Labské pískovce spolu s Rájeckými a Ostrovskými stěnami a Vysokým Sněžníkem atraktivní turistickou oblast, která je také vyhlášeným rájem horolezců. Pokud nevíte, kam na výlet, navštivte malebnou krajinu Tiských skal a poznejte místo plné bizarních pískovcových útvarů, ve kterém se natáčel film Letopisy Narnie.
Ústecký kraj | Příroda
Vydat se na vícedenní výlet do Českého Švýcarska je stále velmi výhodné! Ubytovací vouchery České Švýcarsko na podporu turismu sice byly vyčerpány, ovšem stále lze získat síťovou jízdenku DÚK na bezplatnou dopravu v regionu. Akce na obnovení turismu v regionu poškozeném rozsáhlým požárem, která od listopadu 2022 pokračuje až do konce května 2023, připravil Ústecký kraj ve spolupráci s obecně prospěšnou společností České Švýcarsko a Ministerstvem pro místní rozvoj ČR.
Ústecký kraj | Příroda
Areál Pravčické brány je v zimním období stále otevřen! Ze samotné Pravčické brány se sice nerozhlédnete, ale z vyhlídek v areálu dohlédnete až na Děčínský Sněžník. V areálu můžete navštívit výletní zámeček Sokolí hnízdo. Otevřeno je v zimě o víkendech, od 10:00 do 16:00 hodin, od 26. prosince do 1. ledna bude možné přijít denně.
Ústecký kraj | Příroda
Přemýšlíte, kam vyrazit na hezký podzimní výlet, ale ještě jste se nerozhodli? Máme pro vás skvělý tip na pěknou túru ve skalách – naplánujte si vycházku do míst, plného bizarních skalních útvarů, kde se točila spousta filmů, do Tiských stěn a Ostrovských nebo Rájeckých skal. Budete procházet místy, která posloužila filmařům k vytvoření fantasy říše Narnie nebo k natáčení filmů Dva na koni, jeden na oslu či Tenkrát v ráji.
Ústecký kraj | Příroda
Přichází podzim, kouzelné období ranních romantických mlh a příjemně slunných dní jako stvořených pro výlety. Vydejte se na ně do krajiny Českého Švýcarska, která k nim přímo láká. Některá z notoricky známých míst jsou uzavřena díky ničivému požáru, který zde v létě řádil, což ale neznamená, že je oblast hermeticky uzavřena. Od 1.10.2022 je znovu přístupná pro návštěvníky i Pravčická brána. Na podzim můžete v Českém Švýcarsku objevit místa méně známá, přesto velmi malebná.
Ústecký kraj | Příroda
Národní park České Švýcarsko postihl v srpnu 2022 ničivý požár. Správa Národního parku České Švýcarsko pokračuje v postupném zpřístupňování turistických cílů v národním parku, které byly zasaženy požárem. Od 1. října 2022 je opět přístupný symbol Českého Švýcarska – Pravčická brána. Soutěsky v Hřensku jsou však nadále nepřístupné. Navštívit můžete řadu zajímavých cílů: skalní hrad Šaunštejn, Českou silnici, Dolský mlýn, značené trasy v okolí Janova, Janovskou rozhlednu a většinu turistických cílů v severovýchodní části národního parku. 98 % regionu oheň nezasáhl, odliv turistů však zaznamenávají podnikatelé v celé destinaci. Pohyb návštěvníků v nezasažené oblasti umožněn i po nevyznačených trasách. Podpořte poskytovatele služeb, hoteliéry, restaurace i místní památky.
Ústecký kraj | Příroda
I během listopadu můžete navštívit známý skalní útvar Pravčická brána v Českém Švýcarsku. Jedinečnou možnost máte až do 7. listopadu, kdy je areál Pravčická brána – Sokolí hnízdo otevřený denně od 10.00 – 16:00 hod. Poté bude až do března 2022 přístupný pouze o víkendech a mimořádně denně během vánočních svátků (26.12.-1.1.). Skalní brána nedaleko Hřenska je považována za nejkrásnější přírodní útvar v oblasti a navíc je největší přirozenou skalní branou na našem kontinentu. Užijte si výlet i v tomto ročním období, kdy je v Českém Švýcarsku menší turistický ruch – a navíc, stromy jsou krásně zbarvené. Takže pokud bude přát počasí, vezměte s sebou foťák a hurá na výlet.
Ústecký kraj | Příroda
Hřensko je výchozím místem pro výlety na Pravčickou bránu, největší přírodní skalní most na našem kontinentu a do soutěsek řeky Kamenice, kde je možné absolvovat projížďku na lodičkách s výkladem převozníka. Jedna z hlavních atrakcí Českého Švýcarska začíná v severní části obce Srbská Kamenice a končí v Hřensku, kde se říčka Kamenice vlévá do Labe. Ve směru od Hřenska proti proudu Kamenice se nachází dvě nejnavštěvovanější soutěsky Tichá a Divoká s plavbou na lodičkách, na které navazují soutěska Ve Strži a Srbskokamenická. Sezona letos končí už 7. listopadu 2021!
Ústecký kraj | Příroda
V červenci, srpnu a září pořádá strážní a informační služba národního parku České Švýcarsko více než deset prázdninových exkurzí pro veřejnost. Návštěvníci národního parku tak mohou nahlédnout do každodenního pracovního života zdejších strážců přírody, seznámí se však také s příběhy, které rozhodně všední nejsou. Společně se strážcem se mohou lidé vydat k nejznámějšímu cíli národního parku Pravčické bráně, nebo na méně frekventovaná místa, do Kyjovského údolí.
Ústecký kraj | Příroda
Jeden z divů světa a brána bran, jíž prý andělé vstupují do nebe: tak se v průvodcích národního parku České Švýcarsko píše o Pravčické bráně. Není divu: je symbolem parku a jedním z nejvyhledávanějších a nejoblíbenějších míst. Přesto vás tu většinou nečeká žádný nával – a kdyby přece, můžete před lidmi utéct přes spousty dalších schodů na okolní vyhlídky.
Ústecký kraj | Příroda
Že České Švýcarsko patří mezi nejcennější a nejnavštěvovanější přírodní oblasti České republiky asi není žádným tajemstvím. Každý nejspíš slyšel o známých soutěskách či Pravčické bráně, jenže tato tajuplná lokalita a její okolí ukrývá mnohem více zajímavostí, které stojí za návštěvu. Jedno takové pozoruhodné místo prozkoumal i český influencer a cestovatel Pavel Daněk, jenž poznává #Světovéčesko. Ten se nechal unést magickou atmosférou pískovcového kaňonu, jenž patří k nejkrásnějším místům Evropy.
Ústecký kraj | Příroda