ÚvodAktuality

Aktuality Ústecký kraj

Někdy je dobré, podívat se na svět trochu z nadhledu. Rozhledny a vyhlídky vám to umožní a navíc se vám po jejich zdolání otevře nádherný výhled do okolní krajiny, kterou budete mít jako na dlani. Při dobré viditelnosti je mnohdy možné dohlédnout až za hranice naší republiky. Rozhledny a vyhlídky najdete na mnoha místech v přírodě, ale i ve městech a na některé z nich vás dopraví výtah nebo lanovka, takže si tento zážitek nemusí odepřít ani vozíčkáři nebo maminky s kočárkem. V naší rozsáhlé nabídce pro vás máme více než 100 tipů na ty nejzajímavější. Stačí si vybrat.
Zajímá vás aktuální dění v regionu Ústecký kraj? Na portálu Kudyznudy.cz najdete tisíce novinek a tipů kam zrovna vyrazit. Prohlédněte si, co se právě odehrává ve světe kultury, památek, zážitků a turistiky. Stačí si jen vybrat z nepřeberného množství aktualit.

Na Mariině skále opět stojí altánek, tentokrát v historickém stylu

Od roku 2018 byla vyhlídka na Mariině skále u Jetřichovic pro veřejnost uzavřená. Na rozdíl od předešlých let do altánku neuhodil blesk, ale uhnily dřevěné kotevní trámy a populární stavbička musela být stržena. Trvalo pak celé tři roky než se vyhlídka vrátila na své místo. Současná podoba altánu vznikla podle původního návrhu českokamenického tesařského mistra z roku 1856. Tehdy, při příležitosti sňatku Ferdinanda Kinského s Marií Annou Lichtenštejnskou, navrhl tesař zdobný altán ve stylu řeckého chrámu. Turistům bude zpřístupněna v polovině března 2021.
2. březen 2021 6:00
Příroda, Ústecký kraj

Česko s nadhledem: kde vyrůstají nové rozhledny?

Že se Česko řadí mezi rozhlednové velmoci je známá věc. Pokud máte pocit, že žádná nová vyhlídková věž už dlouho nevznikla, vyvedeme vás z omylu. Na našich kopcích a návrších vyrůstají další a další, a některé z nich se zařadí mezi nezapomenutelné kousky. Přitom mezi rozhlednami patří mezi ty nejmenší!
28. září 2018 8:11
Příroda, Ústecký kraj

Rozhledna na Děčínském Sněžníku se otevírá – kamenná dáma rozdá své srdce

Rozhledna na Děčínském Sněžníku prošla během posledních let nákladnou rekonstrukcí, ta se zdárně blíží ke svému konci. U této příležitosti pořádá Město Jílové a Jednotka sboru dobrovolných hasičů Jílové – Modrá slavnostní akci. Ta se bude v sobotu 8. října konat přímo na rozhledně a v jejím blízkém okolí.
6. říjen 2016 12:00
Příroda, Ústecký kraj

Rozhledna na Studenci slaví pět let od svého znovuzrození

Od chvíle, kdy po desetiletích mohli turisté opět vystoupat na vrchol rozhledny na Studenci, uplynulo už pět let. Nejen nadšenci z Občanského sdružení pod Studencem, ale každý milovník dalekých rozhledů, může výročí tohoto slavnostního okamžiku oslavit v neděli 22. června 2014 v 11 hodin na vrcholu Studence.
18. červen 2014 14:00
Příroda, Ústecký kraj

Na Malé Pravčické bráně se otevřela nová vyhlídka

Na Malé Pravčické bráně byla otevřena nově vybudavaná vyhlídka, díky níž se nad obloukem tohoto skalního okna můžete projít. Malá Pravčická brána je přírodní skalní oblouk, která stejně jako Pravčická brána vznikla selektivním zvětráváním a odnosem kvádrových pískovců lavicovité odlučnosti.
25. duben 2013 14:00
Příroda, Ústecký kraj

Rajnišova rozhledna u uhelného dolu láká na daleké výhledy

Za pouhých deset dní dokázalo postavit dvacet lidí v Podkrušnohoří sedm metrů vysokou dřevěnou vyhlídkovou věž. Z nové rozhledny ve Strupčicích spatříte hnědouhelný důl a zároveň můžete obdivovat krásu Krušných hor. V dohledu je také České středohoří, okolní města, obce, ale také litvínovský Chemopetrol či zámek Jezeří.
19. srpen 2012 12:30
Příroda, Ústecký kraj