Úvod > Aktuality

Aktuality celá ČR

Někdy je dobré, podívat se na svět trochu z nadhledu. Rozhledny a vyhlídky vám to umožní a navíc se vám po jejich zdolání otevře nádherný výhled do okolní krajiny, kterou budete mít jako na dlani. Při dobré viditelnosti je mnohdy možné dohlédnout až za hranice naší republiky. Rozhledny a vyhlídky najdete na mnoha místech v přírodě, ale i ve městech a na některé z nich vás dopraví výtah nebo lanovka, takže si tento zážitek nemusí odepřít ani vozíčkáři nebo maminky s kočárkem. V naší rozsáhlé nabídce pro vás máme více než 100 tipů na ty nejzajímavější. Stačí si vybrat.

Rozhledna na Velkém Javorníku čeká na turisty i v zimě

Velký Javorník, jehož vrchol leží 918 metrů nad hladinou moře, patří mezi nejoblíbenější cíle beskydských turistů. Nejvyšší vrchol Veřovických vrchů, láká ke krásným výhledům také v zimním období. Vršek hory je křižovatkou několika turistických cest a pro svůj jedinečný výhled je oblíbeným cílem návštěvníků ze širokého okolí již více než sto let. Za dobré viditelnosti můžete z vrcholu dohlédnout až do Jeseníků, na Oderské vrchy či na Ostravsko.
Moravskoslezský kraj | Příroda

Rozhlednou roku je Hamštejn u obce Koberovy

Tradiční anketa Klubu přátel rozhleden opět vybírala mezi nově postavenými vyhlídkami roku 2023. Ve veřejném hlasování zvítězila rozhledna Hamštejn u obce Koberovy v Českém ráji. Na stříbrné pozici se umístila rozhledna Na Pasece u Trhového Štěpánova a bronzová příčka patří vyhlídce Janeček u Semil.
Liberecký kraj | Příroda

Kde v Česku najdete nejkrásnější zimní vyhlídky?

Máte rádi výlety do přírody spojené s pěkným pohledem na okolní krajinu? Pak by se vám mohly líbit naše tipy za pěknými výhledy v zimním období. Můžete si vybrat majestátní rozhledny, přírodní vyhlídky tyčící se vysoko nad řekami anebo pořádný výšlap na některé z našich nejvyšších hor.
Příroda

Která z nových rozhleden bude rozhlednou roku 2023?

Poznejte novinky roku 2023 ve světě rozhleden. Již od roku 2014 vyhlašuje Klub přátel rozhleden veřejnou internetovou anketu o nejlepší rozhlednu (nejhezčí, nejlépe umístěnou, s nejlepším rozhledem) postavenou v daném roce. O přízeň turistů se letos uchází deset rozhleden, například rozhledna Hamštejn, Na Pasece, Oznička nebo Památník BBO. Anketa probíhá od 1. do 31. ledna 2024. Hlasovat můžete emailem, podrobnosti zjistíte na webových stránkách Klubu přátel rozhleden.
Příroda

50 tipů na Silvestrovské a Novoroční výstupy a vycházky

Silvestr 2023 a Nový rok 2024 je už téměř tady! Pokud to ve vás nevyvolává žádné velké emoce nebo naopak přemýšlíte, co si s volnými dny počít, prozkoumejte naše dnešní tipy. Silvestr a Nový rok se dají slavit i jinak, než hektolitry alkoholu a zábavou před televizí. Zkuste to letos jinak – vyrazte do přírody a pokochejte se pohledem z vyhlídky nebo rozhledny!
Příroda

Oslavte Nový rok v tichu Bolfánku, nejromantičtějšího místa v jihozápadních Čechách

Chcete přivítat Nový rok 2024 daleko od stresu města, bez hluku z petard, bez davů lidí, bez oblohy zjizvené raketami a světlicemi? Vydejte se na rozhlednu Bolfánek nad Chudenicemi nedaleko Klatov. Tajuplné místo vás okouzlí pohádkovou atmosférou a zajímavým okolím.
Plzeňský kraj | Příroda

Kam na zimní procházku v oblacích? Objevte kouzlo zimních stezek korunami stromů!

Nenechte si ujít ten zvláštní pohled na svět z výšky, a to navíc, když je vše pod vámi zahaleno do bílé sněhové peřiny! Obdivovat krásy přírody můžete v korunách stromů v Janských Lázních, na Lipně, Pustevnách i na Dolní Moravě. V Karlových Varech lze doporučit procházku po visutých lávkách v oboře Linhart, kde budete mít zdejší zvířecí obyvatele jako na dlani.
Příroda

Vyšlápněte si na rozhlednu Brdo v Chřibech

Milovníci turistiky a krásných výhledů se mohou 30. prosince opět hromědně vydat na rozhlednu Brdo v Chřibech. Nenápadný kopec Brdo se nachází 3,5 km od Bunče. Na vrcholu stojí kamenná rozhledna, která byla slavnostně otevřena 28. října 2004. Předsilvestrovský výstup má své kouzlo a svou zvláštní atmosféru. Setkání účastníků na vrcholu bývá zpravidla mezi 11. a 12. hodinou.
Zlínský kraj | Příroda

Jurkovičova rozhledna bude na přelomu roku opět otevřená

Během posledních prosincových dní bude otevřená Jurkovičova rozhledna na Karlově kopci v Rožnově pod Radhoštěm. Konkrétně od 27. prosince 2023 do 1. ledna 2024. K rozhledně každoročně míří návštěvníci i v tomto zimním období, aby obdivovali architekturu Dušana Jurkoviče. Ten se podle vlastních slov snažil „...o praktické využití lidových motivů při stavbě uměle konstruované...“.
Zlínský kraj | Příroda

Kam na zimní výlet na rozhlednu?

Máte rádi rozhledny? Můžete se vypravit na výlet, který je typický sice pro letní období, ale proč neudělat výjimku? Vydejte se tedy na výlet na rozhlednu i v zimním období, kdy má krajina také své kouzlo a navíc neobvyklou tichou atmosféru.
Příroda

Na rozhledny i v zimě? Doporučujeme! Výhledy, které jsou krásné i v zimě

Vydejte se na rozhlednu i v zimním období, kdy má krajina také své kouzlo a navíc neobvyklou tichou atmosféru. V našich tipech objevíte volně přístupné rozhledny a vyhlídky, ze kterých si užijete krásný rozhled. Tak tedy, vzhůru na vrchol!
Příroda

Zimní stezky v korunách stromů – užijte si výlety nad zemí a v oblacích!

Báječné výhledy do okolí, zábava, poučení, adrenalinové a interaktivní prvky, tobogány i unikátní vyhlídku Skywalk – to všechno nabízejí stezky v korunách stromů, na které vás zve portál Kudy z nudy. Zima jim vůbec nevadí, otevřeno mají totiž i během zimní sezóny. Navíc v tomto období nabízejí zcela unikátní výhledy na sněhem pocukrovanou krajinu.
Příroda