Úvod > Aktuality

Aktuality Praha

Úzké chodníčky, dechberoucí výhledy, voňavé byliny, nekonečná vřesoviště, divocí koně, ale také bažiny, mokřady a dokonce i prales. To vše vám naservírují chráněná území a národní parky. Malebné Bílé Karpaty, skvosty Českého Švýcarska, Koněpruské jeskyně, Šumava, nebo Adršpach. To je jen několik tipů na výlet za úžasnou přírodou, čerstvým vzduchem a pozorováním divoce žijící zvěře. V naší komplexní nabídce jich najdete stovky. A pokud budete trpěliví, možná uvidíte tokající tetřevy nebo se tváří v tvář setkáte s rysem. Chráněná území a národní parky odhalují ryzí krásu původní, člověkem nezasažené krajiny, ať je tedy vaše putování ohleduplné, bezpečné a hlavně plné nevšedních zážitků.
Zajímá vás aktuální dění v regionu Praha? Na portálu Kudyznudy.cz najdete tisíce novinek a tipů kam zrovna vyrazit. Prohlédněte si, co se právě odehrává ve světe kultury, památek, zážitků a turistiky. Stačí si jen vybrat z nepřeberného množství aktualit.

Znáte nejznámější chráněná území a rezervace v Praze?

Příroda hlavního města byla a je ovlivňována člověkem po mnoho tisíciletí. Řada hradišť zde bývala už před 5000 lety. Ať se podíváme na pražské lesy, louky, stepi, skály nebo rybníky, vždy se jedná o části přírody, které byly výrazným způsobem ovlivněny lidským hospodařením. V Praze se nachází 93 zvláště chráněných území v kategoriích přírodní památka, přírodní rezervace nebo národní přírodní památka. Z jihu do hlavního města navíc zasahuje chráněná krajinná oblast Český kras. Nejstarším chráněným územím je přírodní památka Bažantnice v Satalicích z roku 1951, mezi nejnovějšími patří například přírodní památky Komořanské a modřanské tůně a Skály v zoologické zahradě.
Praha | Příroda

Pražská přírodní rezervace Prokopské údolí bude rozšířena

Prokopské údolí patří k nejkrásnějším místům na území Prahy a je častým cílem mnoha návštěvníků. Oblíbenou pražskou přírodní rezervaci čeká letos významné rozšíření, asi o čtvrtinu své dosavadní rozlohy. Do území podléhající ochraně přibude dosavadní ochranné pásmo kolem rezervace a Opatřilka – Červený lom.
Praha | Příroda

V Krkonošském parku přibude pět nových lávek, které navrhli a postavili studenti ČVUT

Spolupráce Fakulty architektury ČVUT v Praze a nejstaršího českého národního parku začala na jaře 2017, kdy architektka Hana Seho oslovila Správu KRNAPu. Společný projekt se zdál být přínosem pro obě strany, tak Správa KRNAPu vytipovala na svém území mostky ve špatném technickém stavu a místo klasické opravy nabídla studentům tvůrčí prostor pro jejich realizaci. Než na horách roztaje sníh, jsou lávky k vidění dejvickém kampusu ČVUT.
Praha | Příroda