Úvod > Aktuality > Připojte se 1. listopadu k průvodu Pražských strašidel!
Tradicní pruvod Pražských strašidel projde Prahou v predvecer dušicek.
"> Tradicní pruvod Pražských strašidel projde Prahou v predvecer dušicek. "> Mezi scénkami nebude chybet poprava od kata Mydláre ">
Zážitky

Připojte se 1. listopadu k průvodu Pražských strašidel!

  • Vydáno29. října 2019
Prožijte nevšední večer s Pražskými strašidly! Připojte se k originálnímu průvodu, který vychází 1. listopadu, v předvečer dušiček v 18:00 hodin od Prašné brány a projde uličkami Starého města.
Průvod strašidelTradiční průvod Pražských strašidel projde Prahou v předvečer dušiček.

Ať se k nim připojíte jako strašidlo, nebo jen tak jako diváci, budete vítáni v 18 hodin u Prašné brány. Průvod strašidel s vyprávěním pověstí, provoláváním hesel, za troubení pražského ponocného a plivání čertovského ohně projde Prahou uličkami Starého města, poté se vydají přes Karlův most.

Tam se k průvodu přidají  i vodníci, kteří vystoupí z vody a lodiček, aby doprovodili skupinu ulicemi Malé Strany na cestě k Malostranskému náměstí, kde bude konec letošního putování a proběhne zde rovněž krátká modlitba za nesmířené duše. Kostýmovaní jsou vítáni, civilové též. Přijďte se pobavit a spolu se strašidly zavolat: Žádný pražský duch, či stín, nechce slavit Halloween, sundá dýni ze svíčky a jde slavit dušičky.
Pražský hrad – nejkrásnější a největší hradní komplex

Pražský hrad – nejkrásnější a největší hradní komplex

Pražský hrad, který je tradičním sídlem českých panovníků a od roku 1918 také sídlem prezidenta republiky, je nejnavštěvovanější památkou Česka. Postupnými přístavbami a úpravami Pražského hradu vznikl jeden z největších hradních komplexů na světě, který denně navštěvují tisíce návštěvníků.

Karlův most – nejstarší most přes Vltavu

Karlův most – nejstarší most přes Vltavu

Karlův most je druhý nejstarší most České republiky a v Praze nejstarší dochovaný most přes řeku Vltavu. Vznikl na místě původního Juditina mostu zničeného roku 1342 táním ledů. Most zakončený z obou stran věžemi založil Karel IV. v roce 1357. Pilíře mostu zdobí 30 soch světců.

Prašná brána v Praze

Prašná brána v Praze

Prašná brána je jednou z nejvýznamnějších památek středověké Prahy. Právě zde začínala pražská královská cesta a sem vedla významná silnice z Kutné Hory, kde se těžilo stříbro do královské pokladny.

Muzeum pražských pověstí a strašidel

Muzeum pražských pověstí a strašidel

Muzeum pražských pověstí a strašidel v pražské Mostecké ulici představuje výběr z nejznámějších a nejzajímavějších strašidel a pověstí staré Prahy. Vydejte se na cestu časem a poznejte tajemství Prahy při setkání s bytostmi, které tu jistě byly kdysi a snad jsou také dodnes.