Úvod > Aktuality > Zámecké pátky na zámku Červený Hrádek uvede Red Rock Session
Zámecké pátky na zámku Červený Hrádek uvede Red Rock Session
"> ">
Kultura

Zámecké pátky na zámku Červený Hrádek uvede Red Rock Session

  • Vydáno26. června 2019
Od pátku 28. června začnou na zámku Červený Hrádek v Jirkově tzv. "Zámecké pátky". Až do konce léta se mohou návštěvníci těšit na neformální setkání s dobrou muzikou, dramatickou tvorbou anebo zábavnou show na prostranství před zámkem. První ze Zámeckých pátků láká na rockovou muziku s podtitulem Red Rock Session.

roková muzikaPro všechny příznivce dobré zábavy připravuje zámek Červený hrádek cyklus kulturních akcí se souhrnným názvem „Zámecké pátky“. Každý z těchto pátků bude nějak zaměřený – nejčastěji na hudbu, ale do budoucna se objeví i dramatická tvorba, ohnivá show nebo taneční vystoupení. Prostor dostanou především ti, kteří možná nejsou tak úplně známí pro širokou veřejnost, ale mají spojitost se zdejším regionem a pořadatelé je tímto chtějí podpořit.

bubnyVšechny akce z tohoto cyklu jsou plánované jako neformální – konat se budou na prostranství před zámkem, návštěvníci si užijí příjemné venkovní posezení, a občerstvení bude zajištěno jak ve stáncích, tak i v oranžerii. Vstup na tato setkání je zdarma.

První akcí je v pátek 28. 6. 2019 od 18:00 hodin koncert s podtitulem „Red Rock Session“. Příchozí se mohou těšit na dvě místní uskupení: chomutovský crossover „Lake Stopper“ a jirkovský world music-blues „Martin Jáchym & The Common Sense“.

Červený hrádek – prohlídky i odpočinek na zámku

Červený hrádek – prohlídky i odpočinek na zámku

Zámek Červený hrádek leží necelé 2 kilometry severně od města Jirkova na úpatí Krušných hor. Po rozsáhlé rekonstrukci zde bylo vybudováno vzdělávací středisko a centrum cestovního ruchu.

Unikátní městské sklepy v Jirkově

Unikátní městské sklepy v Jirkově

Z větší části zachované městské historické sklepy v Jirkově vznikaly v letech 1555–1595. Podobných důlních děl je v České republice pět, jirkovské podzemí je z nich nejstarší.