Úvod > Aktuality > Zámecké pátky na zámku Červený Hrádek uvede Red Rock Session

Zámecké pátky na zámku Červený Hrádek uvede Red Rock Session

Vydáno 26. června 2019 Kultura
Od pátku 28. června začnou na zámku Červený Hrádek v Jirkově tzv. "Zámecké pátky". Až do konce léta se mohou návštěvníci těšit na neformální setkání s dobrou muzikou, dramatickou tvorbou anebo zábavnou show na prostranství před zámkem. První ze Zámeckých pátků láká na rockovou muziku s podtitulem Red Rock Session.

roková muzikaPro všechny příznivce dobré zábavy připravuje zámek Červený hrádek cyklus kulturních akcí se souhrnným názvem „Zámecké pátky“. Každý z těchto pátků bude nějak zaměřený – nejčastěji na hudbu, ale do budoucna se objeví i dramatická tvorba, ohnivá show nebo taneční vystoupení. Prostor dostanou především ti, kteří možná nejsou tak úplně známí pro širokou veřejnost, ale mají spojitost se zdejším regionem a pořadatelé je tímto chtějí podpořit.

bubnyVšechny akce z tohoto cyklu jsou plánované jako neformální – konat se budou na prostranství před zámkem, návštěvníci si užijí příjemné venkovní posezení, a občerstvení bude zajištěno jak ve stáncích, tak i v oranžerii. Vstup na tato setkání je zdarma.

První akcí je v pátek 28. 6. 2019 od 18:00 hodin koncert s podtitulem „Red Rock Session“. Příchozí se mohou těšit na dvě místní uskupení: chomutovský crossover „Lake Stopper“ a jirkovský world music-blues „Martin Jáchym & The Common Sense“.

Červený hrádek - prohlídky i odpočinek na zámku

Červený hrádek - prohlídky i odpočinek na zámku

Zámek Červený hrádek leží necelé 2 kilometry severně od města Jirkova na úpatí Krušných hor. Po rozsáhlé rekonstrukci zde bylo vybudováno vzdělávací středisko a centrum cestovního ruchu.

Unikátní městské sklepy v Jirkově

Unikátní městské sklepy v Jirkově

Z větší části zachované městské historické sklepy v Jirkově vznikaly v letech 1555 – 1595. Podobných důlní děl je v České republice pět, jirkovské podzemí je z nich nejstarší.

Další aktuality

23.10.
2019
V Úštěku bude pondělí plné českých řemesel

V Úštěku bude pondělí plné českých řemesel

Severozápadní Čechy | Kultura
17.10.
2019
Prožijte podzim na vesnici v Zubrnicích

Prožijte podzim na vesnici v Zubrnicích

Severozápadní Čechy | Kultura