Úvod > Aktuality > Přijeďte do Plzně za zvířátky, strašidly, experimenty i na zajímavé akce
V Plzni je mnoho zajímavých míst, které stojí za to navštívit
"> V Plzni je mnoho zajímavých míst, které stojí za to navštívit "> Vež chrámu sv. Bartolomeje "> Procházkou ci na kole se mužete vydat k boleveckým rybníkum "> Vítezem ankety Babyzoom 2014 se stalo mláde nosorožce Maruška z Plzne
Zážitky

Přijeďte do Plzně za zvířátky, strašidly, experimenty i na zajímavé akce

  • Vydáno22. května 2014
Přijeďte do Plzně za nejhezčím mládětem v Česku, do nově zrekonstruované Techmanie nebo do zajímavých muzejních expozic a uvidíte, že se tady zabaví celá rodina i na pár dní. Během června se v západočeské metropoli a jejím okolí odehraje také spousta zajímavých akcí.

PlzeňV Plzni je mnoho zajímavých míst, které stojí za to navštívit. Jedním z nich je i krásná zoologická zahrada, kde v těchto dnech spatříte například tříměsíční mládě nosorožce Marušku, která je zároveň vítězem ankety Babyzoom 2014 o nejhezčí mládě českých zoologických zahrad. V současné chvíli váží něco kolem 190 kilogramů, ale každým dnem se stává větší a těžší. V Plzni si tak můžete prohlédnout nejhezčí a pravděpodobně i nejtěžší mládě, které se v zoologických zahradách v Česku letos narodilo.

TechmaniaNovinky hlásající zábavu pro celou rodinu nabízí Science Centrum Techmania, zajímavý tip na to, jak strávit v Plzni celé odpoledne za každého počasí. Nová expozice s názvem Voda vybízí návštěvníky, aby se při objevovaní přírodních zákonů doslova namočili. S jednotlivými exponáty si můžete pohrát. Další bohatá nabídka interaktivních expozic, vědecké show, hlavolamy, demonstrace pokusů, nečekané experimenty, netradiční workshopy a navíc supermoderní 3D planetárium zabaví celou rodinu.

Bolevecké rybníkyKromě zoologické zahrady, do které z historického centra města můžete o prázdninách dojet speciálním vláčkem, za návštěvu určitě stojí Muzeum loutek či Muzeum strašidel. Kdyby vás město přestalo bavit, můžete se procházkou či na kole vydat k boleveckým rybníkům, nebo se na kolečkových bruslích vyřádit v jednom ze sportovních parků. Ve Škoda parku si můžete rezervovat návštěvu lanového centra. Škodaland v těsné blízkosti Borské přehrady zase nabízí největší skatepark v Plzni, minigolf, prolézačky pro děti i přírodní koupací jezírko vhodné pro alergiky.

Festival CIOFFZajímavý program se v Plzni bude odehrávat o víkendu 14. až 16. června, kdy se na centrálním náměstí a v jeho nejbližším okolí koná Historický víkend a 18. ročník Mezinárodního folklorního festivalu CIOFF. O prázdninách nabídne pestrý kulturní program multižánrový festival Živá ulice. Plzeň tedy určitě za návštěvu stojí. Nudit se rozhodně nebudete, ať už přijedete kdykoliv.

Hlavně ale nezapomeňte, že žádný správný výletník v Plzni doopravdy nebyl, pokud nevyšplhal na plzeňskou věž chrámu sv. Bartoloměje. Budete sice muset zdolat více než 300 schodů, ale výhled z nejvyšší kostelní věže v České republice za to stojí.

Muzeum strašidel v Plzni

Muzeum strašidel v Plzni

Jedinečnou expozici strašidel a pohádkových bytostí z Plzně a Plzeňského kraje najdete v Muzeu strašidel na náměstí Republiky. S úsměvem a nadsázkou nahlédnete do světa pohádek a kouzel zapomenutých časů staré Plzně a okolí.

Škoda Sport Park Plzeň – nejoblíbenější sportovní areál v Plzni

Škoda Sport Park Plzeň – nejoblíbenější sportovní areál v Plzni

Sportovní areál v Plzni poskytuje svým návštěvníkům mnoho sportovních příležitostí. Skateboardové dráhy s překážkami a U rampou, dvě asfaltová hřiště, dvě hřiště na nohejbal a volejbal, oválná in-line dráha, naprosto ojedinělá lezecká stěna, hřiště na petanque i beachvolejbal.

Bolevecké rybníky u Plzně

Bolevecké rybníky u Plzně

Bolevecké rybníky jsou nejvýznamnější rekreační oblastí města Plzně. Soustava rybníků byla založena již v 15. století a tvoří ji 12 rybníků dnes vesměs využívaných ke koupání a rybolovu.

Katedrála sv. Bartoloměje v Plzni

Katedrála sv. Bartoloměje v Plzni

Dominantou náměstí Republiky v Plzni je zcela určitě katedrála sv. Bartoloměje. Chrám je zřetelný již z dálky se svou téměř 103 m vysokou věží. Klenotem chrámu je Šternberská kaple z první poloviny 16. století, která sloužila jako rodinná hrobka.

Zoo Plzeň – docela jiný svět

Zoo Plzeň – docela jiný svět

Pozornost si zaslouží zejména pavilon Tajemný svět africké noci, výběhy šimpanzů a lvů, kolekce plazů či ostrov lemurů. Součástí zoo je statek Lüfnerka s kolekcí domácích zvířat, africká restaurace Kiboko a také jedinečný DinoPark s modely pravěkých zvířat v životní velikosti.

První české 3D planetárium v Techmania Science Centru v Plzni

První české 3D planetárium v Techmania Science Centru v Plzni

Co je lepší než dva rozměry? Přece rozměry tři! V Techmanii Science Centra v Plzni můžete zavítat do supermoderního 3D planetária, prvního svého druhu v České republice, které nabízí trojrozměrné projekce na kulovou plochu a mnoho dalšího. Poznejte nejen vesmír, ale i svět moří, oceánů nebo hmyzu.

Muzeum loutek v Plzni – Příběh na niti

Muzeum loutek v Plzni – Příběh na niti

Na plzeňském náměstí se nachází původní měšťanský dům, ve kterém od roku 2009 sídlí Muzeum loutek (pobočka Západočeského muzea v Plzni). Expozice muzea se věnuje plzeňskému loutkářství od počátku až do současnosti. Nechybí interaktivní expozice, divadelní ukázky ani multifunkční sál.

Techmania Science Center v Plzni

Techmania Science Center v Plzni

Techmania v Plzni nabízí stále nové interaktivní expozice a vědeckotechnické show. Kromě toho můžete v protější budově navštívit i 3D planetárium.