Úvod > Aktuality > Přijďte si užít Pohádkové Vánoce v Harfě
Přijďte si užít Pohádkové Vánoce v Harfě
">
Zážitky

Přijďte si užít Pohádkové Vánoce v Harfě

  • Vydáno2. prosince 2016
Obchodní centrum Galerie Harfa připravilozajímavou akci s názvem Pohádkové Vánoce. Její součástí je krásná výstava kostýmů z nejpopulárnějších českých pohádek i bohatý doprovodný program. Výstava byla slavnostně otevřena v úterý 29. listopadu, ale k vidění zde bude až do 8. ledna 2017.
Pohádkové VánoceSoučástí expozice, která vznikla ve spolupráci se Studiem Barrandov, jsou nejen původní kostýmy, ale i originální koutky z pohádek. Děti se tak ve své fantazii přenesou třeba do zámecké komnaty, známého mlýna Máchalových nebo dokonce do pekla. Mohou si také vyzkoušet, jaké je to posadit se na královský trůn a dokonce se v něm i vyfotografovat.

Výstava Pohádkové Vánoce na Harfě si připomenete oblíbené tituly S čerty nejsou žerty, Nejkrásnější hádanka, Princ a Večernice, Jak se budí princezny, Ať žijí duchové, Obušku, z pytle ven a Hrátky s čertem. Zblízka si prohlédnete kostýmy, které nosily české herecké hvězdy, jako je Rudolf Hrušínský, Alena Vránová, Jiří Sovák, Libuše Šafránková, Radoslav Brzobohatý a mnoho dalších.

Pohádkové Vánoce HarfaKromě exponátů, které se jen tak nevidí, je připraven i zábavný doprovodný program, který probíhá vždy o víkendu. Spolu s dětmi můžete sledovat pohádky nebo řešit zapeklité kvízy. Pro děti jsou přichystány atraktivní workshopy na nichž se zblízka seznámí například s náročnou prací filmových maskérů. Kouzlo dávných časů jim připomene předení na kolovrátku. Nechybí ani zajímavé hry o ceny, edukační projekty nebo autogramiády pohádkových herců.

Výstava je otevřena ve všední dny od 12:00 do 19:00 hodin, o víkendu pak od 11 do 20 hodin. Vstupné pro dospělého je 60 Kč, pro děti pak 30 korun.