Úvod > Aktuality > Přijďte si pohrát na unikátní interaktivní výstavu „Svět stavebnic“
Přijďte si pohrát na unikátní interaktivní výstavu „Svět stavebnic“
">
Zážitky

Přijďte si pohrát na unikátní interaktivní výstavu „Svět stavebnic“

  • Vydáno19. listopadu 2015
Pokud si rádi hrajete, pak nesmíte vynechat pětidenní interaktivní výstavu Svět stavebnic, která probíhá od středy 18. do neděle 22. listopadu ve zlínském zámku. Na místě budou k vidění tradiční i méně obvyklé stavebnice z nejrůznějších materiálů. Návštěvníci si budou stavět z plastových kostiček Lego, kovových součástek legendárního Merkuru, z magnetických tyčinek Geomag, ale také třeba z dřevěných stavebnic zlínského výrobce Walachia.
 Na výstavě Svět stavebnic ve Zlíně si mohou děti i dospělí sami vyzkoušet nejrůznější stavebnice a seznámí se s novinkami na trhu v této oblasti. Výstava návštěvníky seznámí také s historií jednotlivých výrobců. Většinu z prezentovaných stavebnic bude možné na výstavě přímo zakoupit.

Velkým lákadlem výstavy je stavebnice Merkur. Snad všichni dospělí Češi si jako malí hráli s Merkurem. Návštěvníci zjistí, co vše se z této původem české stavebnice dá postavit, a zároveň si mohou zkusit, jestli to sami dokážou. Dřevěné stavebnice domků, chaloupek nebo hradů představí zlínská společnost Walachia, které se na podobných akcích prezentuje jen velmi vzácně. Obvykle svůj sortiment nabízí spíše jen na renomovaných světových hračkářských veletrzích. Novinkovou řadu KOR představí značka Geomag. Tradiční švýcarský výrobce magnetických stavebnic přináší nový patentový systém, díky němuž si děti můžou vytvořit své vlastní originální stvoření. Nebudou samozřejmě chybět ani klasické magnetické tyčinky a kuličky.

Na místě bude k vidění i tradiční česká stavebnice Seva. Jedná se polytechnickou stavebnici z plastu, jejíž základem jsou modré podlouhlé dílky a bílé spojovací kostičky. Ze Sevy lze postavit model prakticky čehokoliv – budov, vozů a mnoho dalších. Nebudou chybět ani legendární postavičky Igráčka. Prvním vyrobeným Igráčkem byla figurka zedníka, který byl uveden na trh v roce 1976. V devadesátých letech se na českém trhu objevilo mnoho dalších značek plastových postaviček, které se snažily tradiční figurku zastínit. Její popularita však zvítězila po tom, co v roce 2010 český výrobce her a hraček EFKO uvedl Igráčka v moderní podobě.

Novinkou pro letošní ročník bude stavebnice Boffin která je na trhu již od roku 2008 a lze z ní postavit stovky různých projektů, které jsou podrobně popsány v přiloženém manuálu. Děti se tak sestaví např. detektor lži, rádio, telegraf, měřič tlaku a další zajímavé přístroje. Společnost Pokart, která je známá spíše obalovým materiálem připravila na výstavu zajímavé stavebnice z lepenky, které si děti mohou poskládat a pomalovat. Společnost chystá pro děti dílničky, kde si děti vyrobí papírové ozdoby a postavičky s vánoční tématikou. Součástí bude herna se stovkami papírových cihliček ke stavění. Velmi oblíbenými u dětí jsou různé logické hry, které na výstavu přiveze jako doprovodný program společnosti Mindok. Jedná se o takzvané „smart hry“, které u dětí rozvíjí pozornost, paměť a logické myšlení.
 
 

Další aktuality