Úvod > Aktuality > Přijďte si do plzeňské zoo na živý betlém a o Vánocích chytit zlatou rybku
Přijďte si do plzeňské zoo na živý betlém a o Vánocích chytit zlatou rybku
"> "> ">
Příroda

Přijďte si do plzeňské zoo na živý betlém a o Vánocích chytit zlatou rybku

  • Vydáno20. prosince 2019
Bohatý adventní program chystá také plzeňská zoo. O třetí adventní sobotě se můžete podívat na tradiční hraný a zpívaný betlém, který na statku Lüftnerka začíná 21. prosince 2019 v 15 hodin. Štědrý den v zoo nabídne tradiční chytání zlaté rybky, která dokáže splnit leckteré dětské přání. Čeká vás vánoční naučná stezka o další dárky pod stromeček, jesličky na pamlsky pro zvířátka a samozřejmě kolem poledního Štědrý den u šimpanzů. Zlatá rybka se bude chytat i v poslední den roku, stejně tak bude připravena naučná stezka o zajímavé ceny.
Poslední adventní sobota 21. 12. od 15 hod., bude patřit živému betlému. Představení plné koled začne pod ozdobeným a rozzářeným smrkem na statkovém nádvoří v 15:00 hodin. Krásný čas vánoční popřeje přítomným Tomáš Holub, biskup plzeňský. Nesmrtelný příběh zrození Krista předvedou pro loňský velký úspěch opět žáci Základní a mateřské školy Ludvíka Očenáška v Dolní Bělé na severním Plzeňsku.

Od sobotního živého betlému už je to jen skok ke Štědrému dni. Pro své sváteční návštěvníky připravila zoologická a botanická zahrada Pzeň bohatý dopolední program. Začíná v 10:00 hodin a nabízí vánoční naučnou stezku od hlavní pokladny k Tropickému pavilonu. Chybět nebude ani oblíbené chytání zlaté rybky, jež nešetří dárky. I když letos v jiné podobě. Z chovatelských důvodů se letos neuskuteční každoroční sváteční populární Vánoce u šimpanzů.

Irbis bílý zoo PlzeňVelkým zážitkem pro malé, stejně jako velké návštěvníky určitě ale bude rovněž procházka mezi zvířaty. S výjimkou medvědů, kteří se už uložili k zimnímu spánku, jsou všechna k vidění ve výbězích nebo pavilonech. Většina návštěvníků nepřichází na Štědrý den do zahrady s prázdnou, ale s nějakými zvířecími pamlsky do jesliček. Může to být zelenina, jablka, jižní plody, ořechy, či piškoty.

Tajný tip pro tatínky: Výlet s dětmi do zoo je ideálním řešením, jak zabavit děti i v době vánočních
prázdnin. Na obou pokladnách plzeňské zoo půjde opět zakoupit permanentky na rok 2020 jako vánoční dárek. Pokladny vás obslouží v čase 9:00 až 16:30 hodin, každý den.
Expozice Svět v podzemí v ZOO Plzeň

Expozice Svět v podzemí v ZOO Plzeň

Ačkoliv v zoologických zahradách bývají budovány expozice sklepů nebo noční pavilony, rozsah a charakter plzeňské expozice nemá v ČR ani blízkém okolí obdoby. V bývalém německém krytu generálního štábu protiletecké obrany z roku 1941 zde zpřístupnili prohlídkový okruh, věnovaný životu pod zemí.

Zoo Plzeň – docela jiný svět

Zoo Plzeň – docela jiný svět

Pozornost si zaslouží zejména pavilon Tajemný svět africké noci, výběhy šimpanzů a lvů, kolekce plazů či ostrov lemurů. Součástí zoo je statek Lüfnerka s kolekcí domácích zvířat, africká restaurace Kiboko a také jedinečný DinoPark s modely pravěkých zvířat v životní velikosti.

Zookoutek v plzeňské zoo

Zookoutek v plzeňské zoo

Plzeňská zoologická zahrada láká návštěvníky svým tzv. hladícím koutkem u historického statku Lüftnerka, kde mohou děti přímo v ohradě pohladit malé druhy koz, miniprasátka či koně plemene mini appaloosa.

Statek Lüftnerka – environmentální centrum v zoologické zahradě Plzeň

Statek Lüftnerka – environmentální centrum v zoologické zahradě Plzeň

Statek Lüftnerka je součástí Zoo v Plzni a slouží jako vzdělávací centrum. Statek Lüftnerka z 19. století nabízí interaktivní expozici domácích zvířat a pro milovníky techniky ukázku více než 400 exponátů zemědělských strojů a nářadí.