Úvod > Aktuality > Vánoční čas v zoo v Děčíně bude ve znamení vstupů zdarma

Vánoční čas v zoo v Děčíně bude ve znamení vstupů zdarma

Vydáno 21. prosince 2019 Příroda
Chystáte se před Vánocemi do zoo? Přímo na Štědrý den nabízí zoologická zahrada v Děčíně vstup do zoo zcela zdarma. Jde o již tradiční akci, kterou rodiny s dětmi rádi využívají ke zkrácení čekání na Ježíška. Otevřeno je od 8:00 do 16:00 hodin. Stejnou výhodu nabídne zoo i na Nový rok. Děčínská zoologická zahrada oslaví v příštím roce 70. výročí od svého vzniku. Při této příležitosti hledá pamětníky, kteří by se rádi podělili o své osobní vzpomínky, fotografie nebo příběhy z prostředí zoo.
Medvěd zimaPřímo na Štědrý den připravila děčínská zoo pro návštěvníky dáreček v podobě vstupu do zahrady zcela zdarma. Jde o již tradiční akci, kterou rodiny s dětmi rády využívají ke zkrácení čekání na Ježíška. Otevřeno v tento den bude od 8 do 16 hodin.

Stejnou výhodu pak nabídne zoologická zahrada i na Nový rok. Milovníky exotiky však musíme upozorňit, že 24. prosince a 1. ledna bude možné navštívit pouze areál zoo na Pastýřské stěně, Expozice Rajské ostrovy bude uzavřena
   

Přineste dárkový balíček svým oblíbeným zvířatům

Balíček pro medvědyNa webových stránkách zoo nejdete vzorové jídelníčky hned pro několik zvířat. Chcete-li udělat dobrý skutek, stačí si jen vybrat vašeho oblíbeného chlupáče nebo opeřence. Obdarovat lze tímto způsobem například medvědy grizzly, mravenečníky, tapíra, papoušky, kopytníky nebo domácí zvířata.

Důležitou informací je, že donesené dárečky je nutné odevzdat - položit do jesliček vedle pokladny, žádný z návštěvníků nesmí zvířata krmit přímo. Ošetřovatelé přinesené dobroty mezi chlupáče a opeřence spravedlivě rozdělí.
Pastýřská stěna v Děčíně - restaurace s nejhezčím výhledem na řeku Labe

Pastýřská stěna v Děčíně - restaurace s nejhezčím výhledem na řeku Labe

Výletní restaurace s osmnáctimetrovou vyhlídkovou věží stojí na 150metrové skále u levého břehu řeky Labe. V 19. století se stala jedním z hlavních magnetů Děčína a získala pověst místa s nejkrásnějším výhledem na město. Od května 2017 je zde otevřena restaurace Nebíčko.

Zoo Děčín - jedna z nejkrásnějších zoologických zahrad u nás

Zoo Děčín - jedna z nejkrásnějších zoologických zahrad u nás

Zoologická zahrada v Děčíně chová přibližně 450 kusů zvířat ve více než 150 druzích. Hlavním záměrem je chov vzácných a málo známých druhů zvířat, se kterými se v naší zemi jinde nesetkáme. ZOO patří k menším, ale díky svému umístění v lesním prostředí také k nejkrásnějším zoologickým zahradám v ČR.