Úvod > Aktuality > Přijďte se rozloučit s prázdninami do Muzea Karla Zemana
Prijdte se rozloucit s prázdninami do Muzea Karla Zemana
"> Prijdte se rozloucit s prázdninami do Muzea Karla Zemana "> V sobotu 31.8. vás v Muzeum Karla Zemana cekají souteže o ceny "> V nedeli 1.9. mužete návštevu muzea zdarma rozšírit o zhlédnutí svého oblíbeného filmu
Kultura

Přijďte se rozloučit s prázdninami do Muzea Karla Zemana

  • Vydáno31. srpna 2017
Na poslední prázdninový víkend připravlo Muzeum Karla Zemana bohatý doprovodný program. V sobotu sem můžete přijít na výtvarné dílny, ve kterých se připravíte na další školní rok – vyrobíte si originální sešit a potom si můžet zahrát tematické dobrodružné hry: na malé dobrodruhy čeká Cesta do pravěku a na větší Vynález zkázy. Navíc lze výlet do muzea spojit s parádní plavbou elektrolodí.
V Muzeu Karla ZemanaPrázdniny pomalu končí ale Muzeum Karla Zemana pro děti připravilo i na poslední prázdninový víkend doprovodný program.

Od 1. do 3. září jsou pro ně připraveny hry v expozici – pro malé dobrodruhy Cesta do pravěku a pro větší Vynález zkázy. Děti budou zjišťovat, jak Karel Zeman vytvářel kombinované filmy nebo jak vznikají filmové triky. Po zodpovězení otázek vyluští frekvenci, kterou naladí na rádiu a získají kód k pokladu. Hra je zdarma ke vstupnému.

Výroba sešitůKromě prohlídky expozice, kterou můžete spojit s plavbou lodí ElektroNemo po Čertovce a Vltavě na děti čekají výtvarné dílny, ve kterých se připraví na další školní rok. Pod vedením lektorky si vyrobí originální sešit, který si mohou vyzdobit dle své vlastní fantazie – orazítkovat linorytovými tiskátky s motivy z filmů Karla Zemana nebo naproužkovat pomocí speciálně upravených válečků, tedy technikou, jakou Karel Zeman proužkoval kostýmy a kulisy ve filmu Vynález zkázy. Pro ty, kteří sešity nechtějí vyrábět jsou připraveny sešity s motivy z filmů Karla Zemana v muzejním obchodu.

Od 1. do 3. září je pro muzeum otevřeno jako vždy od 10:00 do 19:00 – poslední vstup v 18:00 hodin. Elektroloď vyplouvá z přístaviště Čertovka v 10:30, 12:30, 14:30 a 16:30. Pro plavbu doporučujeme rezervaci e-mailem na info@muzeumkarlazemana.cz nebo telefonicky na 724 341 091. Kreativní výtvarné dílny probíhají od pátku do neděle vždy od 12:00 do 18:00. Cena výtvarné dílny je 59 Kč.
Muzeum Karla Zemana v Praze – filmové zázraky na počkání

Muzeum Karla Zemana v Praze – filmové zázraky na počkání

Muzeum Karla Zemana představuje celoživotní dílo světově uznávaného filmového tvůrce a rovněž filmové triky, kterými proslavil českou kinematografii 20. století. Seznámíte se zde s původními Zemanovými nákresy filmových scén, fotodokumentací z realizace filmů a jeho filmovými postupy.