Úvod > Aktuality > Přijďte se podívat na pražské mládě slona indického do venkovního výběhu
Přijďte se podívat na pražské mládě slona indického do venkovního výběhu
"> "> "> ">
Příroda

Přijďte se podívat na pražské mládě slona indického do venkovního výběhu

  • Vydáno15. dubna 2016
Malý sameček slona indického, který se před týdnem narodil v pražské zoo, si tento týden poprvé užíval procházku ve venkovním výběhu. Chovatelé ho přivedli spolu s jeho matkou Janitou a tetou Tamarou. Pokud to umožní počasí, uvidí návštěvníci slůně venku také během víkendu.
Slůně na procházceSloní sameček, který se v Zoo Praha narodil minulý týden v úterý, dobře prospívá a návštěvníci jej mohou již vidět v Údolí slonů. Během tohoto týdne se seznámil se všemi členkami domácího stáda – "tetou" Tamarou, samicí Donnou a její tříletou dcerou Sitou. Po chvíli skupinu doplnily dvě starší samice Gulab a Shant.

Ve středu byl malý sameček poprvé venku. Při kontaktu s ostatními členy stáda Janita s Tamarou na mládě pečlivě dohlížely a vodily ho mezi s sebou. Slůně je nebojácné, neznámé prostředí ho nezaskočilo a už po několika minutách ve výběhu se začalo od své matky Janity krmit. Pokud to umožní počasí, uvidí návštěvníci slůně venku také během víkendu.
Zoo Praha – pátá nejlepší zoo na světě

Zoo Praha – pátá nejlepší zoo na světě

Zoologická zahrada hl. města Prahy se nachází v krásném, členitém terénu Trojské kotliny. Otevřeno má denně (včetně víkendů a svátků) od 9 hodin. Najdete zde 10 pavilonů, 150 expozic, 2 restaurace, 7 občerstvení, lanovou dráhu, vláček i další atrakce pro děti i dospělé.