Úvod > Aktuality > Přijďte se podívat, jak Vánoce prožívali naši předci, do skanzenu Krňovice

Přijďte se podívat, jak Vánoce prožívali naši předci, do skanzenu Krňovice

Vydáno 12. prosince 2018 Kultura
Prožít Vánoce ve skanzenu můžete od 15. do 16. prosince v Krňovicích. Nasajte atmosféru Vánoc na vsi a ponořte se do života našich předků. Podorlický skanzen Krňovice je jediné muzeum tohoto typu v Královéhradeckém kraji. K vidění jsou historické stavby, dobové vybavení a technika.
Skanzen KrňoviceSoučástí adventního programu budou drobné dílny, při kterých si budete moci vyrobit různé druhy vánočních ozdob. Tu správnou atmosféru navodí také punč podle vlastní receptury, medovina, kuba i chléb z historické pece. Akce se po oba dva dny uskuteční od 10 do 17 hodin.

V rámci prohlídkové trasy lze vidět ve skanzenu v Krňovicích  nejen stavby samotné, ale i jejich interiér vybavený dobovými exponáty. Maximální důraz je kladen na funkčnost všech exponátů a mnohé z nich je možné si v rámci prohlídky vyzkoušet. 

Ale pozor - kdo by očekával trh nebo jarmark, byl by zklamán. Adventní víkend je zaměřen na pohodu před svátky a ne shon mezi stánky. Samozřejmě dobroty k zakoupení budou, o občerstvení je také postaráno. Parkování pro osobní vozy je přímo u skanzenu nebo u restaurace v obci Krňovice - vše je bezplatné. Jestliže není zamrzlo a je mokro či prší, stává se louka u skanzenu pastí, kde hrozí riziko zapadnutí. Proto parkujte raději kolem hospody v obci (což je asi 150 m u skanzenu).
Podorlický skanzen Krňovice - ukázky dobových řemesel

Podorlický skanzen Krňovice - ukázky dobových řemesel

V areálu jsou umístěny jak stavby lidové architektury přenesené z původních lokalit Královéhradecka a podhůří Orlických hor, tak i obnovené nedochované stavby. Nechybějí ukázky dobových řemesel, strojů a pracovních nástrojů potřebných k životu předešlých generací.