Úvod > Aktuality > Přijďte se podívat, jak Vánoce prožívali naši předci, do skanzenu Krňovice
Přijďte se podívat, jak Vánoce prožívali naši předci, do skanzenu Krňovice
"> "> ">
Kultura

Přijďte se podívat, jak Vánoce prožívali naši předci, do skanzenu Krňovice

Vydáno 12. prosince 2018
Prožít Vánoce ve skanzenu můžete od 15. do 16. prosince v Krňovicích. Nasajte atmosféru Vánoc na vsi a ponořte se do života našich předků. Podorlický skanzen Krňovice je jediné muzeum tohoto typu v Královéhradeckém kraji. K vidění jsou historické stavby, dobové vybavení a technika.
Skanzen KrňoviceSoučástí adventního programu budou drobné dílny, při kterých si budete moci vyrobit různé druhy vánočních ozdob. Tu správnou atmosféru navodí také punč podle vlastní receptury, medovina, kuba i chléb z historické pece. Akce se po oba dva dny uskuteční od 10 do 17 hodin.

V rámci prohlídkové trasy lze vidět ve skanzenu v Krňovicích  nejen stavby samotné, ale i jejich interiér vybavený dobovými exponáty. Maximální důraz je kladen na funkčnost všech exponátů a mnohé z nich je možné si v rámci prohlídky vyzkoušet. 

Ale pozor - kdo by očekával trh nebo jarmark, byl by zklamán. Adventní víkend je zaměřen na pohodu před svátky a ne shon mezi stánky. Samozřejmě dobroty k zakoupení budou, o občerstvení je také postaráno. Parkování pro osobní vozy je přímo u skanzenu nebo u restaurace v obci Krňovice - vše je bezplatné. Jestliže není zamrzlo a je mokro či prší, stává se louka u skanzenu pastí, kde hrozí riziko zapadnutí. Proto parkujte raději kolem hospody v obci (což je asi 150 m u skanzenu).
Podorlický skanzen Krňovice - ukázky dobových řemesel

Podorlický skanzen Krňovice - ukázky dobových řemesel

V areálu jsou umístěny jak stavby lidové architektury přenesené z původních lokalit Královéhradecka a podhůří Orlických hor, tak i obnovené nedochované stavby. Nechybějí ukázky dobových řemesel, strojů a pracovních nástrojů potřebných k životu předešlých generací.