Úvod > Aktuality > Sokoli v Teplických skalách úspěšně vyvedli mláďata, okruh skalami je otevřen
Sokoli v Teplických skalách úspěšně vyvedli mláďata, okruh skalami je otevřen
"> "> ">

Sokoli v Teplických skalách úspěšně vyvedli mláďata, okruh skalami je otevřen

Vydáno 11. července 2019 Příroda
Krása Teplicko-Adršpašských skal láká k nádherným výletům do přírody. Pro Teplické skály jsou charakteristické souvislé skalní stěny, jejichž výška v některých místech přesahuje 70 m, štíhlé skalní věže, převisy, tajemné jeskyně a úzká údolí sevřená mezi skalami. V červnu již skončilo také omezení z důvodu hnízdění sokola stěhovavého, takže prohlídkový okruh Teplických skal je přístupný v celé délce.
Turisté, kteří aktuálně do Teplických skal zavítají, se Teplické skálymohou těšit na upravené chodníky, interaktivní prvky a naučnou stezku, která je pojmenovaná po federálním ministrovi a uznávaném ekologovi Josefu Vavrouškovi.

oj: http://www.denik.cz/cestovani/teplicke-skaly-otevrely-stezku-josefa-vavrouska-20160430-gnn9.htmlHnízdění sokola stěhovavého letos po třech neúspěšných letech skončilo úspěšně! Samice vyvedla zdárně jedno mládě. Oblast Chrámových a Martinských stěn, kam byl dočasně omezen turistům vstup, je již celá přístupná a prohlídkový okruh je plně v provozu.

SokolSkály jsou v letním období od července do srpna od 8:00 do 18:00 hodin. Vstupné je jako minulý rok pro dospělé 100 Kč, pro děti a studenty za 50 Kč, důchodci nad 65 let zaplatí 70 Kč a rodiny (2 dospělí a 1-3 děti do 15 let) 250 korun. Pokud přijedete hromadnou dopravou, odečtou vám u pokladny 10% slevu na vstupném.Zdroj: http://www.denik.cz/cestovani/teplicke-skaly-otevrely-stezku-josefa-vavrouska-20160430-gnn9.html
Teplické skalní město - zázrak divoké přírody

Teplické skalní město - zázrak divoké přírody

Masivní, do nebe sahající skalní stěny, tajuplné území s nejrozsáhlejším skalním labyrintem ve Střední Evropě s obtížnějšími výstupy, adrenalinové vyžití i studenou oblast nazvanou Sibiř, to vše nabízejí Teplické skály.

Skalní město Adršpach - největší skalní město v České republice

Skalní město Adršpach - největší skalní město v České republice

Broumovský výběžek nabízí skvělé příležitosti k trávení aktivní dovolené. Adršpašsko-teplické skály jsou největším a nejdivočejším skalním městem Střední Evropy, které fascinuje turisty a vandrovníky už od 18. století.

Supí skály s vrcholem Čáp v Teplicích nad Metují

Supí skály s vrcholem Čáp v Teplicích nad Metují

Na jihovýchodním okraji Teplických skal se nachází, stranou od hlavních turistických tras, skalní oblast Bludiště se Supími skalami. Hřeben Supích skal je nejvyšší partií celé oblasti a jeho vrchol Čáp (786 m. n. m.) pak nejvyšší kótou celé oblasti Adršpašsko-Teplických skal.

Skalní hrad Střmen v Teplicích nad Metují

Skalní hrad Střmen v Teplicích nad Metují

Skromné pozůstatky skalního hradu Střmen se nacházejí v Teplických skalách 2 km západně od Teplic nad Metují. Na vrcholu skalních věží je vybudována ohrazená vyhlídka na Teplické skalní město, Krkonoše s nejvyšším vrcholem Sněžkou a údolí Metuje.

Další aktuality