Úvod > Aktuality > Přijďte na festival Ekotopfilm, dokud je na co se dívat!
Přijďte na festival Ekotopfilm, dokud je na co se dívat!
">
Kultura

Přijďte na festival Ekotopfilm, dokud je na co se dívat!

  • Vydáno23. září 2016
První český ročník renomovaného filmového mezinárodního festivalu Ekotopfilm, svým návštěvníkům nabízí dokumentární snímky z celkem 23 zemí a 6 kontinentů. Bohatá nabídka témat se točí kolem ochrany životního prostředí, primárně však zdůrazňuje palčivou otázku udržitelnosti. Ta se kromě přírodních zdrojů týká především rozvoje lidského potenciálu a individuální zodpovědnosti nás všech. Vstup na festival je zdarma.
Dochází herciZájemci se ve více než 50 městech České republiky mohou při sledování až 81 filmů vydat na mikroskopickou safari po lidském těle, zjistit, jak se dá v dnešním světě žít bez peněz, stravovat zadarmo nebo se podívat do úchvatných scenérií pouští, pralesů, moří či horských ledovců. Posláním festivalu je nás všechny bavit, spojovat, vzdělávat i přinášet řešení.

Festival Ekotopfilm přišel nejdříve do Jihočeského kraje (23.9. – Tábor, 27.9. – Jindřichův Hradec, 29.9. – Strakonice, 4.10. – Písek) a jeho hlavní soutěžní část proběhne 15.10. –  19. 10. v hotelu Olšanka v Praze. Poté se v rámci festivalové tour přesune do padesáti měst po celé republice.
 

Dochází nám herci...

Prase jako nosorožecNa tento fakt právě upozorňuje kampaň festivalu Ekotopfilm, kterou zpracovala agentura Mark BBDO tak mistrně, že byste za africkými záběry kameramanského štábu Stevea Lichtaga v režii Luboše Vackeho rozhodně nehádali obec Raná v Českém středohoří. Role lva pustinného se zhostil pes, nosorožce bílého ztvárnila Amálka, prase domácí a rodinný mazlíček. Ale upřímně, papouška kakadu s nádhernou jasně žlutou chocholkou žádný městský holub při nejlepší vůli nahradit nedokáže.

Mnohé druhy zvířat po celém světě jsou na pokraji vyhynutí. Až z naší planety vymizí úplně, už nebude možné pozorovat je ve volné přírodě a natáčet přírodopisné filmy z africké savany nebo indonéského pralesa. Přijďte, dokud je na co se dívat.