Úvod > Aktuality > Přijďte fandit na Mistrovství světa v letním biatlonu!
Přijďte fandit na Mistrovství světa v letním biatlonu!
"> "> "> "> "> "> "> ">
Letní sporty

Přijďte fandit na Mistrovství světa v letním biatlonu!

  • Vydáno24. srpna 2021
Po dlouhých měsících se do Vysočina Areny opět vrací diváci. Nové Město na Moravě hostí ve dnech 26. – 29. srpna 2021 Mistrovství světa v letním biatlonu! Pro fanoušky, sportovce, rozhodčí i samotné pořadatele stále platí řada bezpečnostních požadavků proti koronaviru, ale na sportovní klání bude možné přijít.
letní biatlonDiváci budou mít do areálu vstup zdarma, musí však stejně jako všichni aktéři dodržovat vládní nařízení. Znamená to, že fanoušci se budou prokazovat buď negativními testy, laboratorním potvrzením o prodělané nemoci nebo certifikátem o absolvovaném očkování.

Fanoušci se mohou těšit na sportovce z více než 25 zemí, a také na český tým. Závodit se bude v supersprintu, sprintu a stíhacím závodě. Česká reprezentace se představí v kompletní sestavě, a to jak ženy a muži, tak i juniorky a junioři, protože letní šampionát na kolečkových lyžích je společný pro všechny čtyři kategorie.
 

Na šampionátu se představí česká špička nových reprezentantů

letní biatlonMistrovství světa v biatlonu na kolečkových lyžích v Novém Městě na Moravě se zúčastní 24 českých reprezentantů, tedy maximální možný počet. Ve Vysočina Areně se představí i mistryně světa Markéta Davidová a mužská jednička Michal Krčmář.

Mezi muži se představí Mikuláš Karlík, byť by ještě naposledy mohl startovat mezi juniory. Na startu tak bude i Tomáš Mikyska, který si v červnu poranil přední zkřížený vaz a musel na operaci. Markéta Davidová si odbyla závodní premiéru na kolečkových lyžích už v polovině srpna, když na exhibici v německém Wiesbadenu nestačila jen na Italku Wiererovou a Francouzku Simonovou. V juniorské kategorii se představí Tereza Voborníková a Klára Polednová, které už se také připravují s týmem žen.
Vysočina Arena – místo konání světových závodů v běhu na lyžích a biatlonu

Vysočina Arena – místo konání světových závodů v běhu na lyžích a biatlonu

Areál Vysočina Arena v Novém Městě na Moravě je známý nejen na poli běžeckého lyžování, ale také biatlonu a MTB. V areálu u hotelu Ski se každoročně konají nejvýznamnější světové závody v běhu na lyžích a biatlonu.

Singltreky v Novém Městě na Moravě – Cyklo Arena Vysočina

Singltreky v Novém Městě na Moravě – Cyklo Arena Vysočina

Novoměstské stezky pro horská kola Vysočina Aréna navazují na tradici MTB závodění v Novém Městě na Moravě. Pro příznivce jízdy v terénu je zde připraveno téměř 30 km stezek rozdělených do 5 stupňů obtížnosti.