Úvod > Aktuality > Při Vinobraní na Pražském hradě ochutnáte skvělá vína

Při Vinobraní na Pražském hradě ochutnáte skvělá vína

Vydáno 12. září 2018 Gurmánská turistika
Moravský burčák, čerstvá hroznová šťáva, cimbálové muziky, to vše nabídne 13. ročník Vinobraní na Pražském hradě - o víkendu 15. a 16. září 2018. Návštěvníci se mohou těšit na čerstvou hroznovou šťávu právě vylisovanou na replice historického ručního lisu, opravdový moravský burčák, degustaci vín a prodejní ochutnávku kvalitních českých potravin značek Klasa a Regionální potravina od desítek výrobců. Vstup od Jízdárny Pražského hradu nebo od Královského letohrádku.
Na ochutnávku vín na Pražský hrad se během září můžete vypravit dokonce dvakrát. První akcí je třináctý ročník Vinobraní v Královské zahradě Pražského hradu, který o víkendu 15. a 16. září nabídne burčák, čerstvou hroznovou šťávu a ochutnávku vín.

Kromě vína se návštěvníci mohou jako obvykle těšit na čerstvou hroznovou šťávu právě vylisovanou na replice historického ručního lisu, opravdový moravský burčák, degustaci vín v Míčovně a prodejní ochutnávku kvalitních českých potravin značek Klasa a Regionální potravina od několika desítek výrobců. Chybět nebude ani program pro děti, připravena bude jak naučná interaktivní soutěž s expozicí Příběh Pražského hradu, tak vystoupení šermířské skupiny.

Letos budete moci ochutnat vína těchto vinařství: Spielberg, Davinus, Mikrosvín Mikulov, Vinařství Jakubík, Kolby, Vinařství Fučík, Kadrnka, Tanzberg, Sonberk, Reisten, Rajhradské klášterní, Víno Blatel, Filip Mlýnek, Milan Sůkal.
 

Svatováclavské vinobraní v Praze

Podruhé se na Pražský hrad vypravte dva týdny  později, 28. září, kdy se na Svatováclavské vinici, jedné z nejstarších a nejhezčích vinic v Čechách, pořádá Svatováclavské vinobraní. Říká se, že jedinečný svah na východním konci Pražského hradu si pro pěstování vinné révy vybral na počátku 10. století sám kníže Václav a po svém zakladateli také nese vinice jméno – Svatováclavská. Při vinobraní ochutnáte zdejší vína i vína dalších výrobců, uvidíte autentický ruční lis na lisování hroznů a při sklence vína si vychutnáte neopakovatelný výhled na historické jádro Prahy.
Zlatá ulička - jedno z nejrozmanitějších míst Pražského hradu

Zlatá ulička - jedno z nejrozmanitějších míst Pražského hradu

Dlouhá řada drobných domků je jedno z nejmalebnějších míst Prahy. Romantická pověst spojuje název uličky s alchymisty na dvoře Rudolfa II., kteří zde však ve skutečnosti nikdy nebydleli. Zdejší pitoreskní prostředí zaujalo řadu spisovatelů a výtvarných umělců, žil zde i spisovatel Franz Kafka.

Poznejte celý Příběh Pražského hradu

Poznejte celý Příběh Pražského hradu

Příběh hlavního hradního komplexu v ČR a lidí s ním spojených, tedy panovníků a prezidentů přes šlechtice a dvořany, proslulé umělce, stavitele, architekty či vědce až po řemeslníky a služebnictvo, vám představí expozice Příběh Pražského hradu ve Starém královském paláci na Pražském hradě.

Zahrady Pražského hradu

Zahrady Pražského hradu

V areálu Pražského hradu se nachází hned několik zahrad, které jsou bezplatně přístupné veřejnosti. Zatímco severní zahrady patří mezi historicky nejcennější, z jižních zahrad je kouzelný pohled na historickou část města.

Pražský hrad - nejnavštěvovanější klenot země

Pražský hrad - nejnavštěvovanější klenot země

Pražský hrad, který je tradičním sídlem českých panovníků a od roku 1918 také sídlem prezidenta republiky, je nejnavštěvovanější památkou Česka. Postupnými přístavbami a úpravami Pražského hradu vznikl jeden z největších hradních komplexů na světě, který denně navštěvují tisíce návštěvníků.

Vinobraní na Pražském hradě (1)

Vinobraní na Pražském hradě

V Královské zahradě se o víkendu 14. a 15. září 2019 uskuteční již 14. ročník Vinobraní na Pražském hradě.