Úvod > Aktuality > Při Vinobraní na Pražském hradě ochutnáte skvělá vína
Při Vinobraní na Pražském hradě ochutnáte skvělá vína
"> "> "> ">
Gurmánská turistika

Při Vinobraní na Pražském hradě ochutnáte skvělá vína

  • Vydáno9. září 2019
Moravský burčák, čerstvá hroznová šťáva, cimbálové muziky, to vše nabídne 14. ročník Vinobraní na Pražském hradě – o víkendu 14. a 15. září 2019. Vinobraní nabídne také celodenní stylový kulturní program – návštěvníkům budou po oba víkendové dny hrát, zpívat a tančit folklórní soubory z kyjovského regionu. Při Vinobraní si na své přijdou i rodiny s dětmi: připravena bude jak naučná interaktivní soutěž s expozicí Příběh Pražského hradu, tak vystoupení šermířské skupiny. Vstup od Jízdárny Pražského hradu nebo od Královského letohrádku.
Na ochutnávku vín na Pražský hrad se během září můžete vypravit dokonce dvakrát. První akcí je čtrnáctý ročník Vinobraní v Královské zahradě Pražského hradu, který o víkendu 14. a 15. září nabídne burčák, čerstvou hroznovou šťávu a ochutnávku vín.

Kromě vína se návštěvníci mohou jako obvykle těšit na čerstvou hroznovou šťávu právě vylisovanou na replice historického ručního lisu, opravdový moravský burčák, degustaci vín v Míčovně a prodejní ochutnávku kvalitních českých potravin. Chybět nebude ani program pro děti, připravena bude jak naučná interaktivní soutěž s expozicí Příběh Pražského hradu, tak vystoupení šermířské skupiny.
 

Svatováclavské vinobraní v Praze

Podruhé se na Pražský hrad vypravte dva týdny  později, 28. září, kdy se na Svatováclavské vinici, jedné z nejstarších a nejhezčích vinic v Čechách, pořádá Svatováclavské vinobraní. Říká se, že jedinečný svah na východním konci Pražského hradu si pro pěstování vinné révy vybral na počátku 10. století sám kníže Václav a po svém zakladateli také nese vinice jméno – Svatováclavská. Při vinobraní ochutnáte zdejší vína i vína dalších výrobců, uvidíte autentický ruční lis na lisování hroznů a při sklence vína si vychutnáte neopakovatelný výhled na historické jádro Prahy.
Zahrady Pražského hradu

Zahrady Pražského hradu

V areálu Pražského hradu se nachází hned několik zahrad, které jsou bezplatně přístupné veřejnosti. Zatímco severní zahrady patří mezi historicky nejcennější, z jižních zahrad je kouzelný pohled na historickou část města.

Pražský hrad – nejkrásnější a největší hradní komplex

Pražský hrad – nejkrásnější a největší hradní komplex

Pražský hrad, který je tradičním sídlem českých panovníků a od roku 1918 také sídlem prezidenta republiky, je nejnavštěvovanější památkou Česka. Postupnými přístavbami a úpravami Pražského hradu vznikl jeden z největších hradních komplexů na světě, který denně navštěvují tisíce návštěvníků.

Zlatá ulička – jedno z nejrozmanitějších míst Pražského hradu

Zlatá ulička – jedno z nejrozmanitějších míst Pražského hradu

Dlouhá řada drobných domků je jedno z nejmalebnějších míst Prahy. Romantická pověst spojuje název uličky s alchymisty na dvoře Rudolfa II., kteří zde však ve skutečnosti nikdy nebydleli. Zdejší pitoreskní prostředí zaujalo řadu spisovatelů a výtvarných umělců, žil zde i spisovatel Franz Kafka.

Příběh Pražského hradu – stálá expozice ve Starém královském paláci

Příběh Pražského hradu – stálá expozice ve Starém královském paláci

Příběh hlavního hradního komplexu v ČR a lidí s ním spojených, tedy panovníků a prezidentů přes šlechtice a dvořany, proslulé umělce, stavitele, architekty či vědce až po řemeslníky a služebnictvo, vám představí expozice Příběh Pražského hradu ve Starém královském paláci na Pražském hradě.