Úvod > Aktuality > Užijte si lyžování v Orlických horách!
Užijte si lyžování v Orlických horách!
"> ">
Zimní sporty

Užijte si lyžování v Orlických horách!

  • Vydáno28. ledna 2019
Lyžařská sezóna 2018/19 je díky bohaté sněhové nadílce v plném proudu a lyžařská střediska Orlických hor poskytují perfektní sjezdové tratě i zázemí. Navíc řada z nich láká na páteční a sobotní program pro děti, pro které připravila nejrůznější dárky za pěkné vysvědčení ve formě permanentky zdarma, dětského programu či přidaného pátečního skibusu.

Říčky jezdí do čtvrtka za ceny vedlejší sezóny

Skcentrum ŘíčkySkicentrum Říčky hlásí vynikající podmínky pro sjezdové lyžování. Na sjezdovkách leží až 120 cm přírodního a technického sněhu a lyžuje se bez front.

Do čtvrtka se navíc jezdí za ceny vedlejší sezóny na volnějších sjezdovkách, kdy se neočekávají u turniketů žádné veliké fronty. To jsou výhody lednového lyžování v pracovní dny. Všechny sjezdovky, přepravní zařízení i služby jsou vám kompletně k dispozici. Parkování a skibus na svých pravidelných linkách zajišťuje Skicentrum Říčky zdarma.
 

Speciální skibus v pátek do Skiareálu Deštné

Skiareál DeštnéTaké ve Skiareálu Deštné je vše perfektně připraveno na pořádnou zimní lyžovačku. Otevřeny jsou všechny sjezdové tratě, zábavná dětská dráha i snowpark. Sjezdařské tratě jsou díky dlouhodobě nízkým teplotám ve velmi dobrém stavu. Snowboardistům je k dispozici oblíbený snowpark. Přímo v Deštném je k dispozici skibus, který jezdí v půlhodinových intervalech z centra obce pod sjezdovky v areálu Marta II.

O víkendech a ve svátcích a o jarních prázdninách Hradce Králové potom můžete využít také přímou linku z Hradce Králové. Pojede také o pololetních prázdninách 1. 2. a v sobotu 2. 2. 2019. Skibus vyráží v 7:15 z Podzámčí, zastavuje v 7:20 na stanici Benešova (směr město), v 7:25 u Hotelu Garni, v 7:40 na Terminálu Hromadné Dopravy (nástupiště F3), v 7:50 hod. u  Adalbertina (směr Magistrát města) a v 8:00 hod. u Alessandrie (ulice Bratří Štefanů – směr Stoletá). Po příjezdu v 9.00 hod na parkoviště přímo pod sjezdovkou v Deštném si cestující mohou ponechat svoje věci ve voze – je možné si po dohodě s řidičem ve skibusu v průběhu dne také odpočinout či vyměnit věci. Na zpáteční cestu vyrazí skibus v 16:15 hod.
 

Olešnice nebízí denně program pro děti

Ski areál OlešniceV Olešnici je kupa přírodního sněhu, napadla zde pěkná porce! Otevřena je hlavní sjezdovka, vedlejší, spojovací i turistická. V provozu je kotva, dětská poma, TLV, hřiště, skibar, půjčovna i lyžařská škola.
Otevřeno je každý den od 8:30 – 16:00 hodin, večerní lyžování je pravidelně každou středu, čtvrtek, pátek a sobotu od 17:00 – 20:00 hodin.

Dobrou zprávu má skiareál pro všechny děti! I letos se na ně těší Soptík s kamarádkou Bucifalkou, hlavně na hraní, tancování, zpívání a soutěžení...  Soptíkovy programy se konají v areálu pro všechny děti zdarma, o víkendech 2 x denně.
 

Buková hora za vyznamenání zdarma

Ski Buková horaNejdelší sjezdovku Orlických hor najdete ve Skiresortu Buková hora, v lyžařském areálu Červená Voda. Náročnějším lyžařům je v Červené Vodě k dispozici červená sjezdová trať Heroltická v délce 2 290 metrů. Sjezdová trať Mlýnice má délku 2 150 metrů. Lyžařské středisko Čenkovice, součást Skiresortu Buková hora, nabízí vyznavačům sjezdového lyžování tratě lehké a střední náročnosti v celkové délce přes 3 000 metrů. Nahoru vás sveze čtyřsedačková lanová dráha s vyhřívanými sedačkami! Milovníky adrenalinu potěší nový snowpark. Letošní novinkou je obnovený Gravity Snowpark Čenkovice, který nabízí variace skoků, překážek a platformy s logikou a precizností.

Skiresort Buková hora nabízí v pátek 1. února za vysvědčení s vyznamenáním lyžováním zdarma! K pokladnám je třeba přinést vysvědčení, děti musí být v doprovodu dospělé osoby. Samozřejmě nemusíte mít originál vysvědčení – postačí fotografie v mobilu, kde budou k rozpoznání vypsané údaje a datum.
Skiresort Buková hora – lyžařské středisko Čenkovice

Skiresort Buková hora – lyžařské středisko Čenkovice

Lyžařské středisko Čenkovice, součást Skiresortu Buková hora, nabízí vyznavačům sjezdového lyžování tratě lehké a střední náročnosti v celkové délce přes 3000 metrů. Nahoru vás sveze čtyřsedačková lanová dráha s vyhřívanými sedačkami! Milovníky adrenalinu potěší nový snowpark.

Skicentrum Deštné v Orlických horách

Skicentrum Deštné v Orlických horách

Kompletně vybavené středisko zimních sportů najdete v Deštném v Orlických horách. Na jeden skipas můžete vyzkoušet jízdu na 6 sjezdových tratí všech různých obtížností, pro odvážnější vyznavače freestyle je k dispozici denně profesionálně upravovaný snowpark s mnoha skoky a překážkami.

Skicentrum Říčky v Orlických horách – nejlepší sjezdovky Orlických hor

Skicentrum Říčky v Orlických horách – nejlepší sjezdovky Orlických hor

Ski centrum Říčky se nachází v Orlických horách na jihovýchodní straně vrchu Zakletý. Díky své nadmořské výšce, moderní lanovce, výhodné orientaci sjezdových tratí, jejich délce a systému technického sněhu se jedná o nejlepší středisko sjezdového lyžování v Orlických horách.

Skiresort Buková hora – skipark Červená Voda

Skiresort Buková hora – skipark Červená Voda

V Orlických horách byl vybudován Ski areál Červená Voda, který svými parametry dosahuje alpské úrovně. Areál navazuje na sjezdové tratě, které vedou na Bukovou horu z horského střediska Čenkovice. Celková délka sjezdových tratí je 4440 metrů a najdete tu nejdelší sjezdovku Orlických hor s bublinou.

Skiareál Olešnice v Orlických horách

Skiareál Olešnice v Orlických horách

Ski areál Olešnice v Orlických horách představuje skvělé místo pro rodiny s dětmi. Všechny sjezdovky jsou dostatečně široké, přehledné a dochází k jejich pravidelné úpravě.