Úvod > Aktuality > Preventivní akce Společně pro bezpečnější Ostravu proběhne v pátek
V Ostrave uvidíte záchranné složky
"> V Ostrave uvidíte záchranné složky "> Spolecne pro bezpecnejší Ostravu "> Akord - dum kultury v Ostrave Zábrehu
Zážitky

Preventivní akce Společně pro bezpečnější Ostravu proběhne v pátek

  • Vydáno17. června 2014
Stalo se již tradicí, že koncem června pořádá Dům kultury Akord V Ostravě Zábřehu preventivní akci s názvem Společně pro bezpečnější Ostravu. Nejinak tomu bude tento rok. V pátek 20. 6. 2014 v 9:00 hodin se před Akordem a v jeho bezprostředním okolí sejdou a představí všechny složky Integrovaného záchranného systému (Policie ČR, Městská Policie Ostrava, Hasičský záchranný sbor ČR, Záchranná služba, Celní správa, Horská služba, Vazební věznice Ostrava a další).

Diváci se mohou těšit na bohatý program, který je určen nejen pro širokou veřejnost, ale hlavně pro děti, mládež a studenty školou povinné, u nichž se volnější předprázdninové období přímo nabízí k aktivnímu a užitečnému vyplnění posledních vyučovacích hodin tohoto školního roku.

Na programu budou ukázky unikátních způsobů zásahů a záchranářských technik využívaných k záchraně lidského života, k vidění budou preventivní stany, ve kterých se děti i dospělí seznámí nejen s prací všech přítomných složek, ale také s nástrahami každodenního života. Zábavnou formou tak všechny přítomné složky poukáží na bezpečné chování doma, na silnici, ve škole apod. a upozorní na možná nebezpečí.

Návštěvník bude vtažen do děje pomocí vědomostních soutěží a her a interaktivně se také zapojí do dění. V případě zájmu si může vyzkoušet laserovou střelnici, dopravní trenažéry, simulátor nárazu a mnoho jiného. Např. Český červený kříž zájemcům namaskuje zranění a děti mohou vyzkoušet své dovednosti na dopravním hřišti s moderními dětskými dopravními prostředky.

Na dopolední akci volně navazuje akce odpolední, která začne ve 14:00 hodin opakováním dynamických ukázek pod názvem Slavnosti městského obvodu Ostrava-Jih. Oběma akcemi provede populární TV moderátor Roman Svoboda známý z pořadu Na stopě. Vstup na obě akce je zdarma.

Akord – dům kultury v Ostravě Zábřehu

Akord – dům kultury v Ostravě Zábřehu

Dům kultury v Ostravě-Zábřehu je místem kulturních a společenských zážitků, přátelských setkání, místo přinášející zábavu, vzdělání i odpočinek a relaxaci. Stojí již od roku 1959 a každoročně připravuje nepřeberné množství kulturních, vzdělávacích, zábavných pořadů i mimořádných projektů.

Další aktuality