Úvod > Aktuality > Přes 70 druhů piv v Praze na jednom místě
Přes 70 druhů piv v Praze na jednom místě
"> ">
Zážitky

Přes 70 druhů piv v Praze na jednom místě

  • Vydáno16. května 2017
Na písčité ploše pražské Letenské pláně pro vás vyrost již tradiční Český pivní festival. Zavítat sem můžete až do 27. května. Tahle velká „restaurace“ vám každý den nabídne více než sedmdesát druhů piv z českých mikro, mini, středně velkých, ale i létajících pivovarů. Za celý festival vám tak představí několik stovek různých piv, která jsou čepována výhradně do sklenic.
Na festivalu najdete také česká vína z menších vinařství, nám všem starou známou červenou, žlutou a černou limonádu nebo kávu od českého výrobce. Původ nabízeného sortimentu je pro pořadatele velmi důležitý.
 
Na vaše chuťové pohárky zaútočí mimojiné pivní polévka, buřty na pivu, syrečkový tataráček, svíčková, smažený telecí řízek nebo třeba bramborové hranolky smažené na hovězím loji. Festivalové menu je servírováno na porcelán. Kromě toho festival nabízí street food napříč Francií, Belgií či Španělskem a dezert vás jistě také nemine.
 
Pomyslnou třešinkou na dortu je festivalová zmrzlina z dílny Crème de la Crème, vyrobená z řemeslných piv od pivovaru Raven a Zichovec, čokoládové a citrusové gelato.
 
Symbolické stokorunové vstupné zaplatí návštěvník jen jednou a se svou vstupenkou se pak může na festival opakovaně vracet.
Letenské sady v Praze

Letenské sady v Praze

Park na Letné je druhým největším parkem v Praze 7. Veřejný park zde byl založen ve druhé polovině 19. století podle projektu B. Wünschera a J. Braula. Název je odvozen od slova Leteň, což znamená Sluneční vrch.