Úvod > Aktuality > Přeneste se do světa vánočních ozdob a staňte se jednou z nich
Přeneste se do světa vánočních ozdob a staňte se jednou z nich
">
Kultura

Přeneste se do světa vánočních ozdob a staňte se jednou z nich

  • Vydáno22. listopadu 2016
Přáli jste si někdy stát se vánoční ozdobou? Nebo alespoň vidět na vlastní oči, jak tento křehký symbol Vánoc vzniká? Teď si to budete moci dokonce na vlastní kůži vyzkoušet. Muzeum skla a bižuterie v Jablonci nad Nisou připravilo interaktivní výstavu pro malé i velké děti. Skřítek Zdobílek vám ukáže, jak se proměnit v blyštivou vánoční ozdobu, a to od 25. listopadu 2016 až do 9. dubna 2017.
Ozdoba autoMuzeum skla a bižuterie v Jablonci nad Nisou připravilo interaktivní výstavu pro malé i velké děti s názvem Já, ozdoba. Budete tvořit, dělat pokusy a taky se trochu hýbat. Projdete si jednotlivá zastavení, kde se aktivně seznámíte s výrobou foukaných vánočních ozdob. A na závěr se jako právě vyrobená ozdoba vyfotíte u stromku nebo v krabici, v níž vyrazíte do světa. Nejlepší fotky muzeum po skončení výstavy odmění. Interaktivní část výstavy je zaměřena zejména na rodiny s dětmi a osoby s různými zrakovými vadami. Dospělým ale není v žádném případě vstup zakázán, naopak doporučen. A co ještě na výstavě Já, ozdoba uvidíte? Například stromečky plné skleněných vánočních ozdob od současných výrobců a netradičních kousků stvořených výtvarníky.

Ozdoba JablonecMuzeum v Jablonci nad Nisou spravuje největší veřejnou sbírku vánočních ozdob na světě. Během posledních pěti let představilo muzeum veřejnosti v tematických výstavách více než 10 000 vzorů zdejší kolekce. Nyní nazrál čas na změnu, a proto se v Jablonci rozhodli spojit prezentaci ozdob s interaktivní částí spojující hru s poznáním. Výstavu Já, ozdoba můžete v Muzeu skla a bižuterie v Jablonci nad Nisou navštívit od 25. listopadu 2016 do 9. dubna 2017.
 
To vše je ale jen nadechnutí před velkou novinkou, kterou muzeum chystá v podobě stálé expozice vánočních ozdob do uvažované přístavby ve tvaru skleněného krystalu. Pokud se nestane nic neočekávaného, rádi by v muzeu zahájili stavební část v létě příštího roku (2017). Samotná expozice by měla být instalována zřejmě v zimě 2018.
Muzeum skla a bižuterie v Jablonci nad Nisou

Muzeum skla a bižuterie v Jablonci nad Nisou

Pojďte si prohlédnout zdejší sbírky skla, bižuterie, knoflíků, mincí, medailí, plaket a vánočních ozdob ve stálých expozicích Nekonečný příběh bižuterie, Čarovná zahrada – České sklo sedmi století a nově též Svět zázraků ve skleněném krystalu. Vydejte se za třpytivou krásou!

Další aktuality

28.9.
2022
Za filmovými rybníky do Podtroseckého údolí

Za filmovými rybníky do Podtroseckého údolí

Liberecký kraj | Příroda
22.9.
2022
České značky: areál Svijany a LIF Group

České značky: areál Svijany a LIF Group

Liberecký kraj | Životní styl