Úvod > Aktuality > Jedno z největších soukromých muzeí dinosaurů na světě otevírá od října 2021 v Praze
Jedno z největších soukromých muzeí dinosaurů na světě otevírá od října 2021 v Praze
"> "> "> "> "> "> "> "> "> "> ">
Zážitky

Jedno z největších soukromých muzeí dinosaurů na světě otevírá od října 2021 v Praze

Vydáno 15. září 2021
Jedno z největších a nejmodernějších soukromých muzeí dinosaurů na světě Dinosauria Museum Prague otevírá své brány už 4. října. Na čtyřech tisících metrů čtverečních čeká návštěvníky dobrodružná cesta do pravěku, ve které nebudou chybět originální až 24 metrů dlouhé a 154 milionů let staré kostry dinosaurů, realistické modely tyranosaura rexe a největšího létajícího ptakoještěra v životní velikosti, virtuální realita, sbírka více než 6 000 zkamenělin a minerálů či galerie nejznámějších českých tvůrců paleoartu Zdeňka Buriana, Karla Zemana a Jana Sováka.
Desítky a stovky milionů let staré originální kostry Dinosauria Museum Prague propojili s nejmodernějšími technologiemi a vytvořili muzeum, které patrně nemá ve světě srovnání.

Dinosauria Museum Prague je umístěno přímo v areálu POP Airport v pražských Tuchoměřicích. Na ploše čtyř tisíc metrů čtverečních nabídne ucelený pohled až 200 milionů let zpět do historie. Dominantou muzea je kostra diplodoka, která je 24 metrů dlouhá, 154 milionů let stará a z více než 90 % originální. Stejně impozantně působí také dvojice mosasaurů a Triceratops horridus. Triceratops, kterého pojmenovali Trik, patří mezi nejzachovalejší exempláře svého druhu. Díky zahojeným zraněním, která jsou rozeznatelná na jeho hlavě, předpokládáme, že přežil útok nejobávanějšího predátora T-rexe. Rekonstrukci souboje zažijete i v unikátní rozšířené realitě. Dalším modelem je obří létající ptakoještěr quetzalcoatlus. Ten se díky svému rozpětí přes 11 metrů vznáší nad interaktivním světem fantazie, ve kterém se zabaví mladší návštěvníci. Najdou v něm bludiště či naučné hry.
 
Pro návštěvníky je připravena univerzita Dinosauria s velkoplošnou projekcí odborných témat, například s vývojovým stromem dinosaurů včetně jejich současných potomků. Paleo stezka představí složitý proces objevování, vykopávání a restaurování dinosauřích fosilií. Své znalosti pak může každý návštěvník otestovat v připraveném POP kvízu. Nedílnou součástí muzea je také Geosvět – unikátní sbírka více než 6 000 exponátů minerálů vznikala více než 50 let. Ty pochází z 25 expedic do 20 různých zemí světa.
 
Návštěvníci mohou muzeum projít individuálně i v rámci komentovaných prohlídek. Těmi je provede hlavní paleontolog muzea Štěpán Pícha a Dinousaria tým. Pro školy z celé republiky je pak připraven speciální program včetně balíčku výhod. Žáci se s historií seznámí názornou a edukativní formou pomocí nejmodernějších technologií.
 

Cesta do minulosti za dinosaury

dinosauřiPokud jste milovníkem virtuální reality, naleznete tu naprostou špičku v této oblasti. Ve virtuální hře Dinosauři VR se ocitnete 80 milionů let zpět v pravěkém světě, kde se setkáte s ikonickými dinosaury tváří v tvář. Tenhle multismyslový projekt se nachází na rozloze více než 200 metrů čtverečních a může se ho zúčastnit jednotlivec od 8 let nebo skupina až 4 osob. Společně se pak všichni vydají na unikátní cestu do druhohor a pokusí se vypátrat legendární druh dinosaura, o kterém se i vědci celá desetiletí dohadují, jak asi vypadal. Cesta skýtá neobvyklou spoustu zážitků a poznání, setkání s ikonickými dinosaury té doby od Ankylosaurů, Triceratopsů přes Pteranodony.

Dokonalé iluze je dosaženo i pomocí nejmodernější technologie virtuální reality, headsetů HP Reverb s rozlišením 2 160 x 2 160 bodů na jedno oko a trackovacího systému s více než 50 kamerami.
Dinosauria Museum Prague

Dinosauria Museum Prague

Zažijte nevídané dobrodružství tváří v tvář dinosaurům v moderním interaktivním světě Dinosauria Muzeum Prague.

Dinosauři VR – největší virtuální realita v Evropě

Dinosauři VR – největší virtuální realita v Evropě

Největší a nejmodernější virtuální realitu Dinosauři VR najdete v pražském outletovém centru Premium Outlet Prague Airport a vezme vás na procházku džunglí a tváří v tvář se setkat s Tyrannosaurem rexem a dalšími dinosaury, kteří žili na naší planetě.

#světovéČesko a Cesta do pravěku s Karlem Zemanem: nejznámější česká sci-fi

#světovéČesko a Cesta do pravěku s Karlem Zemanem: nejznámější česká sci-fi

Film, v němž hlavní role hrají mamuti, trilobiti a brontosauři, kde se objevují všeho všudy čtyři herci, a který je podle serveru Kinobox nejlepším českým sci-fi filmem všech dob se jmenuje Cesta do pravěku. V roce 1955 ho natočil režisér, výtvarník a scénárista Karel Zeman a o čtyřicet let později inspiroval Stevena Spielberga, režiséra filmu Jurský Park.