Úvod > Aktuality > Premiéra filmu Století Miroslava Zikmunda proběhne zítra v Praze
Premiéra filmu Století Miroslava Zikmunda probehne ve Zlíne
"> Premiéra filmu Století Miroslava Zikmunda probehne ve Zlíne "> Dokument o Miroslavu Zikmundovi uvidí jako první diváci ve zlínském Velkém kine 1. 9. 2014 od 18:00 "> Od 4. 9. 2014 bude k videní v ostatních kinech po celé Ceské repulice
Kultura

Premiéra filmu Století Miroslava Zikmunda proběhne zítra v Praze

  • Vydáno2. září 2014
Vydejte se napříč dějinami a nechte si vyprávět příběh minulého století prostřednictvím muže, který jej zažil. Dokument o Miroslavu Zikmundovi viděli jako první diváci ve zlínském Velkém kině 1. 9. 2014. Ve středu 3. 9. si můžete v Praze vyfotit originální vůz Tatra. Od 4. 9. 2014 bude k vidění v ostatních kinech po celé České republice.

Století Miroslava Zikmunda

Při příležitosti slavnostní premiéry filmu Století Miroslava Zikmunda 3. září v Praze bude do pasáže pražského kina Lucerna instalován originální vůz Tatra 87 Z+H. Vůz bude do pasáže instalován 3. září v 8.45 ráno a celý den až do skončení slavnostní premiéry si jej budou moci diváci volně prohlédnout a vyfotit se s ním.

V den slavnostní premiéry 3. září od 17.30 hodin potom bude ve Štěpánské ulici sraz veteránů, mezi nimiž budou dokonce hned dvě Tatry 87. Miroslav Zikmund by na premiéru měl přijet kolem 17.45 a se svou „Tatřičkou“ – jak je jeho tradičním zvykem se přijde pozdravit. Fotografování a natáčení všech akcí je možné.               

Životopisný film Století Miroslava Zikmunda přináší osobitý pohled na bouřlivé dějiny dvacátého století očima muže, který poznal celý svět. Byl počat za Habsburků, narodil se pět měsíců po vzniku první republiky. Přežil  2. světovou válku, zažil nástup komunismu i jeho pád. StB byl označen jako „nebezpečná osoba nejvyšší třídy nebezpečnosti“. Pobýval v Africe, když zanikal koloniální systém. Setkal se s prezidenty, seznámil se s Gagarinem i Hillarym. Zažil nástup demokracie a „všemocného“ kapitalismu…

Všichni znají dvojici slavných cestovatelů – Zikmunda a Hanzelku. Všichni znají jejich expedice a knihy. Jejich zážitky z cest znají miliony lidí na celém světě. Legendární dvojici spojuje 111 tisíc kilometrů cest, 6,5 milionu prodaných knih v 11 světových jazycích, 4 celovečerní filmy, 147 dokumentárních a televizních filmů a přátelství přetrvávající i po smrti. Nikdo neví, jaký žili život…

Kino Lucerna – legendární biograf v moderním hávu

Kino Lucerna – legendární biograf v moderním hávu

Jedno z nejstarších kontinuálně promítajících kin na světě. Nabídka promítání filmové tvorby české, evropské i americké produkce, včetně možnosti 3D projekcí. Pořádání filmových festivalů, přehlídek, slavnostních filmových premiér a předpremiér. Kino Lucerna je místem, kde se stále něco děje.

Palác Lucerna – secesní srdce Prahy

Palác Lucerna – secesní srdce Prahy

Pasáž Lucerna, vzdálená jen několik málo metrů od Václavského náměstí, se dnes počítá k architektonickým pomníkům dřívější moderny. V pasáži se nachází kino v secesním stylu, několik obchodů a barů a také originální socha výtvarníka Davida Černého – parodie na rytířský pomník sv. Václava.

Velké kino ve Zlíně – nyní uzavřeno

Velké kino ve Zlíně – nyní uzavřeno

Funkcionalistickou budovu postavila v roce 1932 firma Baťa jako jedno z prvních kulturních zařízení nově budovaného města Zlína. Řadí se mezi největší kinosály v ČR a každoročně v květnu se stává dějištěm Mezinárodního filmového festivalu pro děti a mládež Zlín. Nyní je však kvůli statice uzavřeno.