Úvod > Aktuality > Prehistoričtí giganti z doby ledové budou v OC Šestka v Ruzyni už jen dva týdny
Prehistorictí giganti z doby ledové zaplní prostory OC Šestka v Ruzyni
Zážitky

Prehistoričtí giganti z doby ledové budou v OC Šestka v Ruzyni už jen dva týdny

  • Vydáno13. února 2015
Už jen poslední dva týdny bude k vidění unikátní výstava Giganti. Tvoří ji reálné modely zvířat v životní velikosti, která před 10 000 lety obývala naši planetu. Expozice probíhá až do 22. února přímo v pasážích obchodního centra Šestka v pražské Ruzyni.
MamutUnikátní výstava s názvem Giganti probíhá do 22. února přímo v pasážích obchodního centra Šestka v pražské Ruzyni a je přístupná zcela zdarma, včetně doprovodného programu. Expozice modelů prehistorických zvířat v životní velikosti nabídne návštěvníkům jedinečnou možnost postavit se tváří v tvář některým z největších tvorů, kteří chodili po naší planetě před 10 000 lety.

Některé exempláře jsou skutečně neuvěřitelné. Například Castoroides, velebobr, jehož vzdáleného příbuzného známe jako roztomilé zvířátko, měřil na výšku více než dospělý člověk. Téměř myticky působí i Megatherium, neboli obří pozemní lenochod. Ti dříve dosahovali až velikosti slonů. Kromě výpravy do doby ledové čeká na velké i malé návštěvníky také Cesta do pravěku. Ve spolupráci s populárním Muzeem Karla Zemana totiž vznikl i originální doprovodný program výstavy. Každý víkend jsou pro děti připraveny speciální tematické workshopy animace a každé sobotní a nedělní odpoledne se mohou těšit na projekci legendární Cesty do pravěku.

GigantiKromě dobře známých zvířat, jako jsou například mamut nebo jeho věrný souputník srstnatý nosorožec, jsou k vidění i ta, o nichž mnozí dosud neslyšeli. Mezi ty patří například veledaněk, jehož monumentální paroží mělo rozpětí přes 3 a půl metru. Za pozornost stojí také Dinornis, známější pod názvem pták Moa, největší nelétavý pták historie a předchůdce dnešních pštrosů. 

Výstava je po celou dobu konání přístupná zcela zdarma a po dohodě je možná i prohlídka se školeným průvodcem. Pro objednání prohlídky s průvodcem je nutné kontaktovat přímo správu centra na e-mailu: info@oc-sestka.cz.

V sobotu 21. února se bude v ruzyňském centru slavit svátek všeho mlsání, hodování a bláznivé zábavy – Masopust. Na děti čekají vedle masopustního reje a diskotéky i nejrůznější hry, soutěže a dílničky. Odpolednímu programu pak bude bezesporu kralovat populární Majda z Kouzelné školky a DJ Pohádka.
Muzeum Karla Zemana v Praze – filmové zázraky na počkání

Muzeum Karla Zemana v Praze – filmové zázraky na počkání

Muzeum Karla Zemana představuje celoživotní dílo světově uznávaného filmového tvůrce a rovněž filmové triky, kterými proslavil českou kinematografii 20. století. Seznámíte se zde s původními Zemanovými nákresy filmových scén, fotodokumentací z realizace filmů a jeho filmovými postupy.

Další aktuality

Tipy na víkend v Praze a okolí

Kudy z nudy přináší aktuální tipy na víkend (13.4. – 14.4.) v Praze a jejím okolí. Čeká na vás romantika, sport, výlety do přírody, výstavy, koncerty i adrenalinové zážitky, programy pro rodiny s dětmi a další aktivity: Moravský ples v Praze, Zahájení turistické sezony v Příbrami, UmTrh na Palachově náměstí, Celodenní vystavení souprav metra v Depu Kačerov, Klášter Sázava – speciální prohlídka kláštera a jeho okolí pro malé i velké. Vyberte si zajímavé akce a naplánujte s námi program na víkend!
Praha | Zážitky

Oslavte Den Evropy a 20 let od vstupu České republiky do EU

Oslavy Dne Evropy se konají druhý květnový týden na veřejných prostranstvích evropských měst každý rok. Evropská unie oslavuje 9. května vyhlášení Schumanovy deklarace v roce 1950 a úspěchy, kterých dosáhla. Česká republika si letos připomíná dvacet let od vstupu do Evropské unie. Zároveň brzy nastanou evropské volby a Evropský parlament zve na zajímavé akce po celé Evropě. Kudy u nudy vás zve na pár vybraných akcí v Praze, Jihlavě, Trojmezí nebo Hradci Králové.
Praha | Kultura

Užijte si pohyblivý svátek hanami a piknik pod rozkvetlými sakurami

Dříve byly oslavy příchodu jara a rozkvetlých sakur doménou japonské šlechty. Dnes si hanami, pozorování krásy rozkvetlých květů, můžete užít i v Praze. Závan Japonska zažijete 20. dubna v překrásném Clam-Gallasově paláci a 27. dubna v parku Hanspaulka. Nechte se okouzlit rozkvetlými stromy i japonskou gastronomií a kulturou.
Praha | Příroda

Televizní věž, Švejk, Kafka a Nobelova cena: poznejte žižkovská zákoutí

Jak dobře znáte Žižkov, jednu z nejznámějších pražských čtvrtí? Víte, že se můžete projít po starém popravišti, že z několika míst se otevírají fantastické výhledy na centrum města a že Žižkov má dodnes bohémské srdce? Například jedna stará tančírna se stala domovem divadla Járy Cimrmana.
Praha | Památky

Renovovaný hlavní dalekohled se vrací na Štefánikovu hvězdárnu

Ve středu 10. dubna 2024 bude od 10 hodin za pomoci těžké techniky instalován zpět do kopule největší dalekohled Štefánikovy hvězdárny. Tento jedinečný přístroj vážící 5,5 tuny prošel v uplynulých dvou letech v německé Jeně kompletní renovací. Pro veřejná pozorování bude dalekohled k dispozici v květnu, kdy se zároveň návštěvníci hvězdárny budou moci podrobně seznámit s jeho historií v rámci připravované výstavy „Návrat krále“.
Praha | Památky

Evropa v Česku: proč máme rádi Francii?

Gurmánské speciality od cibulačky až po crème brûlée a makronky, víno, sýry, Cannes a nejslavnější filmový festival na světě, Paříž, Le Mont Saint Michel, zámky na Loiře, cyklistický závod Tour de France, Azurové pobřeží, Bretaň a Provence provoněná levandulí: je tolik věcí, které máme rádi ve Francii! Seriál o evropských zemích pokračuje na západě Evropy. Pojďte s Kudy z nudy poznat Francii!
Praha | Kultura

Máme pro vás tipy na výlet, kde se v Praze nebudete nudit

Rádi byste vyrazili na výlet v Praze? Nevíte kam na výlet s dětmi v Praze nebo se jen chcete podívat, co se kde děje? Zkuste se s námi vydat za zábavou, poznáváním i sportem! Podívejte se na naši nabídku – můžete si vybrat pražskou zoo, technické unikáty a letadla, výpravu za mašinkami či Legem, dinosaury anebo bobovou dráhu na Proseku či Sportovní areál Gutovka a mnoho dalšího.
Praha | Zážitky

Provoz pražského metra letos slaví 50. výročí: tipy na akce, zážitková turistika a geolokační hry

Ve čtvrtek 9. května 2024 to bude přesně 50 let, co na trase linky C mezi dnešní Florencí a Kačerovem vyjelo v 9 hodin a 19 minut první metro. Od doby, kdy pražské podzemí brázdily těžké vagony sovětských vozů se mnohé změnilo. Připomeňte si historii i zajímavosti pražského metra na akcích k oslavám tohoto výročí, které Dopravní podnik hlavního města Prahy pořádá v dubnu a květnu 2024.
Praha | Zážitky