Úvod > Aktuality > Prehistoričtí giganti z doby ledové budou v OC Šestka v Ruzyni už jen dva týdny
Prehistorictí giganti z doby ledové zaplní prostory OC Šestka v Ruzyni
"> Prehistorictí giganti z doby ledové zaplní prostory OC Šestka v Ruzyni "> Nekteré exempláre jsou skutecne neuveritelné "> Paroží veledanka melo rozpetí pres 3 a pul metru
Zážitky

Prehistoričtí giganti z doby ledové budou v OC Šestka v Ruzyni už jen dva týdny

  • Vydáno13. února 2015
Už jen poslední dva týdny bude k vidění unikátní výstava Giganti. Tvoří ji reálné modely zvířat v životní velikosti, která před 10 000 lety obývala naši planetu. Expozice probíhá až do 22. února přímo v pasážích obchodního centra Šestka v pražské Ruzyni.
MamutUnikátní výstava s názvem Giganti probíhá do 22. února přímo v pasážích obchodního centra Šestka v pražské Ruzyni a je přístupná zcela zdarma, včetně doprovodného programu. Expozice modelů prehistorických zvířat v životní velikosti nabídne návštěvníkům jedinečnou možnost postavit se tváří v tvář některým z největších tvorů, kteří chodili po naší planetě před 10 000 lety.

Některé exempláře jsou skutečně neuvěřitelné. Například Castoroides, velebobr, jehož vzdáleného příbuzného známe jako roztomilé zvířátko, měřil na výšku více než dospělý člověk. Téměř myticky působí i Megatherium, neboli obří pozemní lenochod. Ti dříve dosahovali až velikosti slonů. Kromě výpravy do doby ledové čeká na velké i malé návštěvníky také Cesta do pravěku. Ve spolupráci s populárním Muzeem Karla Zemana totiž vznikl i originální doprovodný program výstavy. Každý víkend jsou pro děti připraveny speciální tematické workshopy animace a každé sobotní a nedělní odpoledne se mohou těšit na projekci legendární Cesty do pravěku.

GigantiKromě dobře známých zvířat, jako jsou například mamut nebo jeho věrný souputník srstnatý nosorožec, jsou k vidění i ta, o nichž mnozí dosud neslyšeli. Mezi ty patří například veledaněk, jehož monumentální paroží mělo rozpětí přes 3 a půl metru. Za pozornost stojí také Dinornis, známější pod názvem pták Moa, největší nelétavý pták historie a předchůdce dnešních pštrosů. 

Výstava je po celou dobu konání přístupná zcela zdarma a po dohodě je možná i prohlídka se školeným průvodcem. Pro objednání prohlídky s průvodcem je nutné kontaktovat přímo správu centra na e-mailu: info@oc-sestka.cz.

V sobotu 21. února se bude v ruzyňském centru slavit svátek všeho mlsání, hodování a bláznivé zábavy – Masopust. Na děti čekají vedle masopustního reje a diskotéky i nejrůznější hry, soutěže a dílničky. Odpolednímu programu pak bude bezesporu kralovat populární Majda z Kouzelné školky a DJ Pohádka.
Muzeum Karla Zemana v Praze – filmové zázraky na počkání

Muzeum Karla Zemana v Praze – filmové zázraky na počkání

Muzeum Karla Zemana představuje celoživotní dílo světově uznávaného filmového tvůrce a rovněž filmové triky, kterými proslavil českou kinematografii 20. století. Seznámíte se zde s původními Zemanovými nákresy filmových scén, fotodokumentací z realizace filmů a jeho filmovými postupy.