Úvod > Aktuality > Představení Aladin vás v Plzni vtáhne do pohádkového světa Orientu
Predstavení Aladin vás vtáhne do pohádkového sveta Orientu
"> Predstavení Aladin vás vtáhne do pohádkového sveta Orientu "> Rodinné divadelní predstavení Aladin se predstaví v Plzni od 26. února do 2. brezna 2015 "> Matej Forman spolu s autorským týmem vytvoril magické predstavení
Kultura

Představení Aladin vás v Plzni vtáhne do pohádkového světa Orientu

  • Vydáno8. února 2015
Pohádkový svět vytvořený česko-francouzským týmem pod vedením výtvarníka a divadelníka Matěje Formana se na přelomu února a března otevře v plzeňském Divadle Alfa v představení Aladin. Výtvarná inscenace s originálními loutkami, kulisami i vlastní hudbou vznikala mezi lety 2013 a 2014 v divadle Théâtre du Jeu de Paume v Aix-en-Provence ve Francii.
Představení AladinRodinné divadelní představení Aladin, které se představí v Plzni od 26. února do 2. března 2015 v divadle Alfa, zve do světa příběhů Tisíce a jedné noci. Vypráví barvitý příběh chlapce Aladina, který se prolíná s vyprávěním o králi Šahriarovi a statečné a moudré Šeherezádě. Před smysly diváka se rozprostírá cizokrajný a dálkou vonící svět putujících nomádů, moudrých vezírů, tajuplných míst, zahrad a paláců s bohatstvím mocných vladařů a králů. Inscenace plná loutek, exotických rekvizit, melodií a obrazů potěší diváky všech věkových kategorií.

AladinMatěj Forman spolu s autorským týmem vytvořil magické představení, kde pomocí loutek, stínohry, výtvarné dekorace i působivého hlasu a hudby ožívají karavany velbloudů, otevírají se brány velkolepého paláce a pod nebem plným hvězd se rozprostírá nedozírná krajina pouště. Představení hledá všemožnými prostředky způsob, jak přenést dětské i dospělé diváky do míst, kde na samé hranici fantazie začíná cesta a na ní velké dobrodružství.

Aladina v rámci projektu Plzeň – Evropské hlavní město kultury 2015 uvede Divadlo Alfa celkem devětkrát v odpoledních i večerních hodinách, poprvé 26. února. Další představení se odehraje v září (3. až 6. 9. 2015) v rámci speciálního mezinárodního ročníku festivalu Skupova Plzeň.
Muzeum loutek v Plzni – Příběh na niti

Muzeum loutek v Plzni – Příběh na niti

Na plzeňském náměstí se nachází původní měšťanský dům, ve kterém od roku 2009 sídlí Muzeum loutek (pobočka Západočeského muzea v Plzni). Expozice muzea se věnuje plzeňskému loutkářství od počátku až do současnosti. Nechybí interaktivní expozice, divadelní ukázky ani multifunkční sál.