Úvod > Aktuality > Přední český akrobat se předvede na pražské obloze
Přední český akrobat se předvede na pražské obloze
"> "> ">
Zážitky

Přední český akrobat se předvede na pražské obloze

  • Vydáno18. května 2015
Na leteckém dnu, kterým v sobotu 13. června na letišti v Praze-Kbelích vyvrcholí mezinárodní letecká výstava European Festival of Aviation Prague 2015, se divákům představí i akrobat Petr Kopfstein. Ten se v loňském roce stal vítězem série prestižních závodů Red Bull Air Race kategorie Challenger.
airshow-praha.jpgVe dnech 11. až 13. června se na letišti v Praze-Kbelích uskuteční mezinárodní letecká výstava European Festival of Aviation Prague 2015, kterou v sobotu 13. června zakončí letecký den Airshow Praha Kbely.

Závody se v sezoně 2014 staly součástí série závodů Red Bull Air Race a jsou prezentovány jako jakási líheň pro piloty, s nimiž by se mohlo počítat i v hlavní soutěži. Trať v kategorii Challenger je téměř identická jako mají piloti v hlavní soutěži, jen jedna brána či pylon je vypuštěn. Letecký akrobat Petr Kopfstein se před diváky na pražském kbelském letišti přestaví v soutěžním akrobatickém speciálu Extra 330SC, se kterým se pravidelně účastní řady vrcholných soutěží v letecké akrobacii.

Vedle seriálu v létání mezi pylony čeká letos v srpnu Petra Kopfsteina i účast na mistrovství světa ve Francii, kde poměří své síly s předními leteckými akrobaty světa. Soutěžní létání vyžaduje naprostou koncentraci a dokonalou přípravu, a tak v plném soutěžním programu sezony nezbývá mnoho prostoru na účast na leteckých dnech. Z toho důvodu je vystoupení na pražském leteckém dnu EFA pro diváky jedinečnou příležitostí, kde mohou obdivovat pilotní umění tohoto předního leteckého akrobata.
Letecké muzeum Kbely

Letecké muzeum Kbely

Letecké muzeum Kbely bylo založeno v roce 1968 v areálu historického vojenského letiště Praha – Kbely, které bylo první leteckou základnou vybudovanou po vzniku Československa v roce 1918. Početností a kvalitou sbírek patří k největším leteckým muzeím v Evropě.