Úvod > Aktuality > Před BB Centrem v pražské Michli stojí nová socha Davida Černého

Před BB Centrem v pražské Michli stojí nová socha Davida Černého

Vydáno 2. dubna 2020 Památky
První dubnový den byla u BB Centra v pražské Michli odhalena zbrusu nová socha kontroverzního sochaře Davida Černého. Jedná se o plastiku automobilu Porsche 911 (Brouka), která je jakoby napíchnutá „špendlíkem“ do pomyslné entomologiocké sbírky. Socha je navíc pohyblivá a její pohyby mohou připomínat kroutícího se červa.
Brouk u BB CentraNa křižovatce ulic 5. května a Vyskočilova v pražské Michli naleznete mobilní sochu Davida Černého – jedná se o automobil Porsche 911 „naražený“ na vysokém sloupu těsně u BB Centra. Automobil pokrytý opalizující barvou za slunných dnů pěkně svítí do dálky a může se pohybovat.

Brouk je složený z jedenácti dílků, které se uvádějí do pohybu pomocí hydrauliky. Auto u administrativní budovy Alpha tak může neobvyklými pohyby připomínat „kroutícího se červa“.

BroukPlastiku si nejlépe prohlédnete na ulici Vyskočilova (u administrativní budovy Alpha BB Centra), těsně u výjezdu z pražské Magistrály ve směru z Průhonic do centra města. Obrovský automobil měří 8 metrů a tyčí se ve výšce téměř 17 metrů.
Socha auta Davida Černého u BB Centra na Praze 4

Socha auta Davida Černého u BB Centra na Praze 4

Na rohu ulic 5. května a Vyskočilova v pražské Michli naleznete mobilní sochu Davida Černého – jedná se o automobil Porsche 911 naražený na vysokém sloupu těsně u BB Centra. Automobil pokrytý opalizující barvou za slunných dnů pěkně svítí do dálky a může se pohybovat.