Úvod > Aktuality > Před BB Centrem v pražské Michli stojí nová socha Davida Černého
Památky

Před BB Centrem v pražské Michli stojí nová socha Davida Černého

  • Vydáno2. dubna 2020
První dubnový den byla u BB Centra v pražské Michli odhalena zbrusu nová socha kontroverzního sochaře Davida Černého. Jedná se o plastiku automobilu Porsche 911 (Brouka), která je jakoby napíchnutá „špendlíkem“ do pomyslné entomologiocké sbírky. Socha je navíc pohyblivá a její pohyby mohou připomínat kroutícího se červa.
Brouk u BB CentraNa křižovatce ulic 5. května a Vyskočilova v pražské Michli naleznete mobilní sochu Davida Černého – jedná se o automobil Porsche 911 „naražený“ na vysokém sloupu těsně u BB Centra. Automobil pokrytý opalizující barvou za slunných dnů pěkně svítí do dálky a může se pohybovat.

Brouk je složený z jedenácti dílků, které se uvádějí do pohybu pomocí hydrauliky. Auto u administrativní budovy Alpha tak může neobvyklými pohyby připomínat „kroutícího se červa“.

BroukPlastiku si nejlépe prohlédnete na ulici Vyskočilova (u administrativní budovy Alpha BB Centra), těsně u výjezdu z pražské Magistrály ve směru z Průhonic do centra města. Obrovský automobil měří 8 metrů a tyčí se ve výšce téměř 17 metrů.
Socha auta Davida Černého u BB Centra na Praze 4

Socha auta Davida Černého u BB Centra na Praze 4

Na rohu ulic 5. května a Vyskočilova v pražské Michli naleznete mobilní sochu Davida Černého – jedná se o automobil Porsche 911 naražený na vysokém sloupu těsně u BB Centra. Automobil pokrytý opalizující barvou za slunných dnů pěkně svítí do dálky a může se pohybovat.

Další aktuality

Na pražském Výstavišti budou o víkendu vánoční hrnčířské a řemeslné trhy

Již osmnáctiletou tradici mají naše vyhlášené, vánoční hrnčířské a řemeslné trhy na Výstavišti v Praze 7, v Holešovicích. I letos se na setkání s vámi těší ve dnech 3. a 4. prosince na 130 uměleckých řemeslníků, kteří se do Prahy sjedou z různých krajů republiky, i ze zahraničí, aby vám představili bohatou nabídku na vkusné a hodnotné dárky. Jako každý rok zde najdete výběr těch nejlepších, tradičních, ale i nevšedních řemesel, inspiraci a předvánoční pohodu.
Praha | Zážitky

Kam v Praze na dobrý svařák? 10 tipů pro sváteční pohodu

Vánoční čas a vůně svařeného vína patří k sobě. Ať už trávíte adventní víkendy či vánoční svátky v Praze jako turista nebo jste v hlavním městě doma, určitě se vám budou hodit tipy, kam vyrazit na dobré svařené víno, případně i punč. Užijte si advent a Vánoce v Praze! Kudy z nudy napoví, kde vám vánoční svařák bude chutnat!
Praha | Gurmánská turistika

30 let od zápisu Prahy na Seznam UNESCO: připomeňte si výročí pěknou procházkou

V neděli 4. prosince uplyne přesně 30 let od zápisu historického centra Prahy – spolu s historickými centry Českého Krumlova a Telče – na Seznam světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO. Historická jádra těchto měst byla vůbec našimi prvními památkami, zapsanými na tento prestižní Seznam. Oslavit toto významné výročí můžete pěknou procházkou po historických koutech hlavního města. Kam se vydat vám poradí Kudy z nudy.
Praha | Památky

Nenechte si ujít Czech Space Week – největší tuzemský festival kosmických aktivit

Za hranice Česka a ještě dál se vydá letošní festival kosmických aktivit Czech Space Week, který pořádá Ministerstvo dopravy společně s agenturou CzechInvest, Hvězdárnou a planetáriem hl. m. Prahy Planetum a dalšími partnery, a to pod záštitou českého předsednictví v Radě EU. Festival odstartoval dnes 28. listopadu v prostorách Kongresového centra Praha a potrvá až do pátku 2. prosince. Nabídne bohatý program pro firmy, investory, startupy, studenty, děti a ostatní fanoušky vesmíru.
Praha | Zážitky