Úvod > Aktuality > Pražský klub Roxy slaví dvacetiny
Pražský klub Roxy slaví dvacetiny
">
Zážitky

Pražský klub Roxy slaví dvacetiny

  • Vydáno11. října 2012
V prostorách Roxy a NoD vypukne 15. října Be twenty, neboli týdenní oslava dvacátého výročí existence jednoho z nejstarších pražských klubů. Na programu budou koncerty, výstavy i performance.
Klub Roxy patřil mezi první alternativní kluby, které v Praze po roce 1989 vyrostly, aby městu nabídly kulturu, jež nepatřila k mainstreamu. Vše začalo v roce 1990, kdy byla založena Linhartova nadace, ta měla mapovat a podporovat kulturní dění. Právě nadace stála o dva roky později za otevřením klubu Roxy v prostorách bývalého stejnojmenného kina v pražské Dlouhé ulici. K hudebnímu klubu Roxy v současnosti patří i mladší NoD v prvním patře, který podporuje mladé umělce.
 
Oslavy v Roxy odstartuje německý Dj, producent a tvůrce electro Boys Noize, o den později zahraje britská indie rocková partička One Night Only. Středeční noc bude patřit domácím – kapele Charlie Straight.
 
Týdenní program Be twenty ale nebude patřit jen hudebním premiérám a objevům, ale i legendárním jménům. K oslavám se připojí Stereo MCs, neboli rap Roba "B" Birche doprovázený soulovými back vokály a osobitým mixem house, r'n'b, disca či popu, v pátek se klubem rozezní britské duo Layo & Bushwacka. V sobotu 20. října na pódium vystoupí legendární d'n'b producent Andy C společně s MC GQ a Rene LaVicem.
 
Do oslav se zapojí také alternativní prostor v prvním patře NoD, který nabídne představení dvou vynikajících tanečních a pohybových souborů, DOT 504 a Teatr Novogo Fronta, s názvem Manson či dekadentní Kabaret Falešná kočička v čele s Ester Kočičkovou. Neděle 21. října bude v NoDu patřit hned třem hudebně-divadelním projektům. Od 14 hodin čeká na děti a jejich rodiče Kašpárek v rohlíku, večer mohou diváci zamířit na první divadelní reality-show Rozprostřeno! inspirované kuchařskou show a celý večer uzavře Anna Polívková, která s Jakubem X. Barem zazpívá a pobaví svými Popůvkami.

Klub Roxy

Klub Roxy

Stylová art-deco architektura prvorepublikového kina, vášeň pro hudbu a cit pro umění charakterizují dnes již legendární ROXY. Kde jinde než v ROXY najdete prostředí pro koncerty světové úrovně, divoké taneční večírky nebo společenské eventy.